Amputacja – urazowe

Odcięcia kończyny jest utrata części ciała – zwyklepalec, palec, ręka, lub noga – który powstaje w wyniku wypadku lub zranienia. Rozważania Jeśli wypadek lub uraz wyniki w pełnej amputacji (część ciała jest całkowicie odcięta ),część czasami może zostać ponownie nałożona, zwłaszcza gdy właściwy zwróci się uwagę na odciętej części i Stump.
W częściowego amputacji, niektóre tkanek miękkich połączenie pozostaje. W zależności od ciężkości urazu,częściowo odcięta kończyna może być lub nie być w stanie zostać ponownie nałożona.
Istnieją różne powikłania związane z amputacją części ciała. Najważniejszą z nich są krwawienia, wstrząsy i zakażenia. Zobacz także: Rany
długoterminowy wynik dla amputacji poprawiła się z powodu lepszego zrozumienia zarządzania odcięcia kończyny zagrożenia początku i zarządzanie kryzysowe opieki, nowych technik chirurgicznych, rehabilitacja wczesna i nowymi projektami protetycznych. Nowe techniki replantacji kończyn były średnio udane, ale niepełne regeneracja nerwów pozostaje głównym czynnikiem limitującym.
Częstopacjent będzie miał lepsze wyniki od posiadaniadobrze dopasowane, funkcjonalne protezy niż czysto dekoracyjny kończyny ponownie sadzone. Powoduje Traumatyczne amputacje zazwyczaj wynikają bezpośrednio z fabryki, gospodarstwa lub wypadków elektronarzędzi lub z wypadków drogowych. Klęski żywiołowe, wojny i zamachy terrorystyczne mogą również powodować traumatycznych amputacji.
ciało część Symptoms A, który został całkowicie lub częściowo wyciąć off Bleeding ( mogą być minimalne lub ciężkie, w zależności od lokalizacji i rodzaju urazu) Ból (stopień bólu nie zawsze jest związane z nasileniem szkody lub. Jeśli to konieczne, rozpocząć sztuczną wentylację i C P R, lub krwawienie sterowania. Staraj się uspokoić i zapewnić osobie jak najwięcej jak to możliwe. Amputacja jest bolesne i niezwykle przerażający. Kontrola krwawienia przez zastosowanie bezpośredniego nacisku na ranę, przez podniesienie kontuzjowanego obszaru, aw razie potrzeby, za pomocą punktów kontroli ciśnienia krwawienia. Jeżeli krwawienie nadal, sprawdź źródła krwawienia i ponownie bezpośredniego nacisku, z pomocą kogoś, kto nie jest zmęczony. Jeśli dana osoba cierpi na zagrażającą życiu krwawienia, bandaż zwężenie lub opaski uciskowej będzie łatwiejszy w obsłudze niż kompresji punkty nacisku. Zapisz wszystkie odcięte części ciała i zapewnić im pobyt z pacjentem. Wypłukać zanieczyszczającego jeśli to możliwe, i delikatnie wypłukać część ciała, jeśli koniec cięcia jest zanieczyszczony brudem. Owiń odciętą udział w czystą, wilgotną szmatką, umieścić w szczelnym worku plastikowym i zanurzyć torebkę w zimnej wodzie ( wody lodowej jeśli jest dostępny). N I E bezpośrednio zanurzać części w wodzie oraz nie kładzie odciętą część bezpośrednio na lodzie. Nie używaj suchego lodu ponieważ może to spowodować odmrożenia i obrażeń części. Jeśli zimna woda nie jest dostępna, zachować część z dala od ciepła jak najwięcej. Zapisz go do zespołu medycznego, lub zgłosić się do szpitala. Chłodzenie odciętą część zachowa to opłacalne na około 18 godzin. Bez chłodzenia, to tylko pozostaje użyteczny przez około 4 do 6 godzin. Podjęcie kroków w celu uniknięcia szoku. Połóż mieszkanie osoby, podnieść stopy o 12 cali i obejmują osoby z płaszczem lub kocem. N I E umieszczać osoby na tym stanowisku, jeżeli szkodagłowy, szyi, pleców, nóg lub podejrzewa się lub jeśli to sprawia, że​​ofiara niewygodna. Gdykrwawienie w miejscu amputacji jest pod kontrolą, weryfikuje osobę dla innych objawów uszkodzenia, które wymagają leczenia w nagłych wypadkach. Traktuj złamań, dodatkowych cięć i innych urazów odpowiednio. Pobyt z osobą do pomocy medycznej przyjeżdża. N I E N O T Do zapomnieć, że zapisanie ofiary życia jest ważniejsza niż oszczędność części ciała. Nie zapomnij inne, mniej oczywiste, urazy. N I E należy próbować wcisnąć każdą część z powrotem na miejsce. N I E zdecydować, żeczęść ciała jest zbyt mała, aby zapisać. Nie stawiaj opaski uciskowej, chyba żekrwawienie zagrażające życiu, jakcała kończyna może być umieszczona w niebezpieczeństwie. Nie wolno podnosić fałszywe nadzieje reattachment. Kiedy skontaktować się z medycznego Jeśli ktoś zrywa kończynę, palec, palec u nogi lub inne części ciała, należy zadzwonić bezpośrednio do pomocy lekarskiej.
Zapobieganie Zastosowanie urządzenia bezpieczeństwa podczas korzystania z fabryki, gospodarstwa rolnego lub mocy narzędzia. Zapinać pasy podczas kierowania pojazdem mechanicznym. Zawsze należy używać zdrowego rozsądku i przestrzegać odpowiednich środków ostrożności.
Alternatywne Nazwy Utrata części ciała
Referencje Halluska – Handy M. Zarządzanie amputacji. W: Roberts J R, Hedges J R, red.. Badania kliniczne Procedury Medycyny Ratunkowej.+5-sze ed. Philadelphia, Pa: Saunders Elsevier, 2009 : rozdział 47..
Lyn E T, Mailhot T.ręka. W: Marx J A, red.. Rosen Medycyna ratunkowa : Concepts and Clinical Practice.+7-gi ed. Philadelphia, P A : Mosby Elsevier, 2009 : rozdział 47..
Data aktualizacji : 28.07.2010 Aktualizowane przez : Linda J.. Vorvick, M D, Dyrektor Medyczny, Medex Northwest Division Studiów asystentów lekarza, University of Washington, School of Medicine ; C. Benjamin Ma med., adiunkt, dyrektor, medycyna sportowa i obsługa barku, U C S F Departament Chirurgii Ortopedycznej. Także recenzja David Zieve, M D, H A M, dyrektor medyczny i. D.. M., Inc.
.Dowiedz się na ten temat:
arthrostop jeżeli masz taką chęć.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: