Z przerzutami raka do płuc

Z przerzutami raka do płuc jest nowotworem, który zaczyna się gdzieś indziej w organizmie i rozprzestrzenia się w płucach.
Patrz także: Rak płuc Powoduje guzy przerzutowe w płucach są nowotwory, które powstały w innych miejscach w organizmie ( lub innych części płuc) i rozprzestrzeniać się za pośrednictwem układu krwionośnego lub limfatycznego. Jest inny niż raka płuc, który rozpoczyna się w płucach.
Wspólne nowotwory, które rozprzestrzeniają się do płuc to: guz pęcherza cancer Breast cancer Colon cancer Kidney cancer Neuroblastoma Prostate cancer Sarcoma Wilm jest jednak niemal każdy rak ma zdolność do rozprzestrzeniania się do płuc.
Symptoms Bloody sputum Chest pain Cough Shortness z breath Weakness Weight Uwaga strat : W większości przypadków, nie ma żadnych objawów związanych z płuc gdy guzy są znalezione.
Egzaminy i testy\n. Testy, które mogą być wykonywane między innymi: bronchoskopii\n. Operacja nie zawsze jest zrobione, bo zazwyczajrak jest w innych częściach ciała nie widział przez badaniach obrazowych. Operacja usunięcia guza widoczne na x-ray nie może być pomocny. Jednak operacja może byćopcja, jeżeli:
Pierwszy (główny) guz był rak removed The rozprzestrzenił się jedynie ograniczonych obszarach guzów płuc lung The może być całkowicie usunięty z chirurgii Jednak główny guz musi być.
Inne, mniej popularne zabiegi to:
Promieniowanie umieszczenie therapy The stentów wewnątrz airways Laser terapii Istnieją inne eksperymentalne metody leczenia. Jeden z tych zabiegów wykorzystuje lokalne sondy ciepła, aby zniszczyć powierzchnię. Kolejne miejsca chemioterapii bezpośrednio do tętnicy, która dostarcza krew do części płuc zawierających guza. Grupy Wsparcia Można złagodzić stres związany z chorobą poprzez przyłączenie się do grupy wsparcia, gdzie członkowie dzielenia wspólnych doświadczeń i problemów. W tym stanie zobaczyć grupę wsparcia raka.
Outlook ( Prognoza ) lekarstwem jest mało prawdopodobne, w większości przypadków. Rzadko ktoś mieszkać ponad 5 lat z rakiem w płucach. Jednakprognozy zależy od konkretnego typu pierwotnego raka.
Ty i Twoja rodzina może chcieć zacząć myśleć o end-of -life planowania, takich jak:
paliatywna care Hospice care Advanced opieka directives Health opieka agents Possible Complications Fluid wokół serca ( wysięk osierdziowy ), które mogą powodować. Jednak wiele można zapobiec przez:
zdrowej diet Exercising regularly Limiting alkoholu consumption Not smoking Alternative Nazwy przerzutów do płuc Referencje Rusch V W.przerzutów do płuc. W: Abeloff M D, Armitage J O, Niederhuber J E, Kastan M B, Mc Kenna W G. Onkologii Klinicznej Abeloff firmy.4th ed. Philadelphia, P A : Churchill Livingstone Elsevier, 2008 : rozdział 58.
Ettinger D S. Rak płuca i inne nowotwory płuc. W: Goldman L, Schafer A I, eds.. Cecil Medicine.24-ta ed. Philadelphia, P A: Saunders Elsevier, 2011 : chap 197.
Data aktualizacji : 05.06.2012 zaktualizowana przez: David C. Dugdale, I I I, M D, profesor medycyny, Zakład Medycyny Ogólnej, Wydział Medycyny University of Washington School of Medicine. Yi- Chen Bin, M D, białaczki / Szpiku Program kostnego, Massachusetts General Hospital. Także recenzja David Zieve, M D, H A M, dyrektor medyczny i. D.. M. Zdrowie Solutions, Ebix, Inc.
.Poczytaj więcej:
apteka augustów teraz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: