Przewlekłe zapalenie trzustki

Przewlekłe zapalenie trzustki jest zapalenie trzustki, które nie uzdrowienia lub poprawy, gorzej z czasem, i prowadzi do trwałego uszkodzenia. Przyczyny trzustka jest narządem znajduje się za brzuch, który produkuje chemikaliów ( zwany enzymy) potrzebne do trawienia pokarmu. Produkuje także insulinę i glukagon hormonów.
Kiedy stan zapalny i blizny trzustki występuje,organ nie jest już w stanie dokonać odpowiedniej ilości tych enzymów. W rezultacie, twoje ciało może nie do strawienia tłuszczów i innych ważnych części żywności.
Szkoda do części trzustki, które czynią insuliny może prowadzić do cukrzycy.
warunek jest najczęściej spowodowane nadużywaniem alkoholu przez wiele lat. Powtórz epizody ostrego zapalenia trzustki może prowadzić do przewlekłego zapalenia trzustki. Genetyka może być czynnikiem w niektórych przypadkach. Czasemprzyczyna nie jest znana.
inne warunki, które zostały połączone z przewlekłym zapaleniem trzustki : Problemy autoimmunologiczne (kiedyukład odpornościowy atakuje organizm) zablokowania przewodu trzustkowego lubprzewodu żółciowego wspólnego, rury spustowe, że enzymy z. Stan często rozwija się u osób w wieku 30 – 40.
Symptoms Abdominal pain Greatest w górnej abdomen May ostatniego z godzin do days Eventually może być continuous May gorzej z jedzeniem lub drinking May gorzej od picia alcohol May być także odczuwalne w back Digestive problemów\n\n. Objawy mogą naśladować raka trzustki. Siedząc i pochylony do przodu czasami zwalnia bóle brzucha zapalenia trzustki. Egzaminy i testy Testy trzustki należą:
kale tłuszcz test Serum amylase Serum Ig G4 ( do diagnozowania autoimmunologiczne zapalenie trzustki ) w surowicy lipase Serum Zapalenie trypsynogen lub depozyty wapniowe trzustki, lub zmiany w przewodach. Ludzie leczenia z ciężkim bólem lub którzy tracą wagę mogą wymagać pobytu w szpitalu : medicines Fluids Pain przez żyły iv) zatrzymywania food lub płyn ustami do ograniczenia działalności. Rury mogą pozostać na 1 – 2 dni, a czasem dla 1 – 2 tygodnie. Jedzenie odpowiedniej diety jest ważne dla osób z przewlekłym zapaleniem trzustki. Dietetyk pomoże Ci stworzyć najlepszą dietę, aby utrzymać zdrową wagę i otrzymać odpowiednie witaminy i minerały. Wszyscy pacjenci powinni być:
mnóstwo Picie liquids Eating o niskiej zawartości tłuszczu diet Eating małe posiłki częściej ( co pomaga zmniejszyć objawy pokarmowe ) wystarczająco dużo witamin i wapnia w diecie, lub jako dodatkowe kofeiny supplements Limiting lekarz może przepisać. Enzymy pomagają trawić jedzenie lepiej, a przybieranie na wadze.
Unikaj palenia i picia napojów alkoholowych, nawet jeśli zapalenie trzustki jest łagodny.
Inne procesy mogą obejmować: leki przeciwbólowe lubchirurgiczne blokada nerwu do łagodzenia pain Taking insuliny do kontrolowania poziomu cukru we krwi (glukozy) Chirurgia poziomy mogą być zalecane, jeśliblokada zostanie znaleziony. W ciężkich przypadkach, część lub całość trzustki mogą być usunięte.
Outlook ( Prognoza ) Jest to poważna choroba, która może prowadzić do kalectwa i śmierci. Można zmniejszyć ryzyko poprzez unikanie alkoholu.
Możliwe Complications Ascites Blockage ( niedrożność ) z jelita cienkiego lub skrzepu ducts Blood żółci w żyle spleen Fluid kolekcjach w trzustki ( pseudotorbieli trzustki ), które mogą stać się funkcja infected Poor z trzustki\n\n. Nie pije dużo alkoholu zmniejsza ryzyko zachorowania na ten warunek. Referencje Nair R J, Lawler L Miller M R.przewlekłe zapalenie trzustki. Am Fam Physician.2007 ; 76:1679-1688.
Owyang C.przewlekłe zapalenie trzustki. W: Goldman L, Ausiello D, eds.. Cecil Medicine.+23-sza ed. Philadelphia, Pa: Saunders Elsevier, 2007 : chap 147.
Data aktualizacji : 20.01.2010 Aktualizacja : George F. Longstreth, M D, Klinika Gastroenterologii, Kaiser Permanente Medical Care Program, San Diego, Kalifornia. Także recenzja David Zieve, M D, H A M, dyrektor medyczny i. D.. M., Inc.
.Dowiedz się na ten temat:
dieta człowieka jeżeli tylko najdzie cię ochota.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: