Pseudohypoparathyroidism

Pseudohypoparathyroidism jest chorobą genetyczną, która jest podobna do niedoczynnością przytarczyc, ale co wynika z organizmu brakiem odpowiedzi na parathormon, zamiast zmniejszenia produkcji substancji. Przyczyny gruczoły przytarczyc pomoc kontrola wykorzystania wapnia i usuwanie przez organizm. Robią to poprzez produkcję hormonu przytarczyc lub P T H. P T H pomaga wapń sterowania, fosfor i witaminy D w krwi i kości. Osób pseudohypoparathyroidism produkować odpowiednią ilość P T H, ale ciało jest \. Powoduje to, że niski poziom wapnia we krwi i wysoki poziom fosforanów we krwi. Pseudohypoparathyroidism spowodowanych nieprawidłowym genów. Wszystkie formy pseudohypoparathyroidism są bardzo rzadkie.
typu Ia jest dziedziczona w sposób autosomalny dominujący. Oznacza to, że tylko jedno z rodziców musi przekazać ci wadliwego genu, w celu, aby rozwijać kondycję. Stan powoduje niskorosłość, okrągłą twarz i krótkie kości rąk, i nazywana jest również dziedziczny osteodystrofia Albright. Rodzaj Ib odporność P T H obejmuje tylko w nerkach. Ib Metoda jest mniej zrozumiałe niż typ Ia. Typ I I jest bardzo podobny do typu I w jego cech klinicznych, ale wydarzenia, które odbywają się w nerkach są różne.
Type I I pseudohypoparathyroidism obejmuje również zmniejszone stężenie wapnia we krwi i wysoki poziom fosforanów we krwi, ale osoby z tej formy nie rozwijają się cechy fizyczne obserwowane u osób z typu I A.
Wszystkie formy pseudohypoparathyroidism są bardzo rzadkie.
Objawy Objawy są związane z niskim poziomem wapnia i obejmuje:
Cataracts Dental problems Numbness Seizures Tetany (zbiór objawów, w tym mięśni i drga rękę i skurcze stóp ) Osoby dziedzicznej osteodystrofii Albright może mieć. Moczu może być również wykonane.
Inne badania mogą obejmować :
Genetic testing Head M R I lub C T skan brain Treatment wapnia i witaminy D są przepisywane do zachowania prawidłowego poziomu wapnia. Jeśli poziomy fosforanów we krwi są wysokie,niskie i fosforu diety zwane spoiwa lub leki, takie jak ( fosforan wapnia lub węglan wapnia, octan ) może być konieczne.
Outlook ( Prognoza ) Niskie stężenia wapnia we krwi w pseudohypoparathyroidism zwykle łagodniejsze niż w innych formach niedoczynnością przytarczyc. Możliwe powikłania Pacjenci typu Ia pseudohypoparathyroidism mają zwiększone stawki innych zaburzeń hormonalnych (np. niedoczynność tarczycy, hipogonadyzmu ). Powikłania hipokalcemii związane z pseudohypoparathyroidism może obejmować napady i inne problemy hormonalne, prowadzące do obniżony popęd seksualny i obniżył rozwój seksualny, obniżony poziom energii i zwiększenie masy. Kiedy należy skontaktować się z lekarzem specjalistą Skontaktować się z lekarzem, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma jakiekolwiek objawy hipokalcemii lub inne cechy pseudohypoparathyroidism.
Alternative Names dziedziczna osteodystrofia Albright ; 1 A Typy i pseudohypoparathyroidism 1 B Referencje Wysolmerski J J, Insogna K L. Przytarczyc, hiperkalcemia i hipokalcemia. In: Kronenberg H M, Schlomo M, Polansky K S, Larsen P R, red.. Williams Textbook Endokrynologii.11 ed. St. Louis, Mo: W B Saunders, 2008 : rozdz 266.
Bringhurst F R, Demay M B, Kronenberg H M. Zaburzenia przemiany mineralnej. In: Kronenberg H M, Schlomo M, Polansky K S, Larsen P R, red.. Williams Textbook Endokrynologii.11 ed. St. Louis, Mo: W B Saunders, 2008 : rozdz 27.
Data aktualizacji: 31.08.2010 aktualizacja przez : Ari S. Eckman, M D, Dyrektor, Zakład Endokrynologii, Diabetes and Metabolism, Trinitas Regional Medical Center, Elizabeth, N J. Ocenia dostarczone przez Veri Med Sieci Healthcare. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M., Inc.
.Poczytaj więcej:
lek na przeziębienie jeśli zechcesz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: