Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa tochoroba przewlekła, która obejmuje stan zapalny stawów między kośćmi kręgosłupa, a połączenia między kręgosłupa i miednicy.
Te stawy stają się obrzęk i stan zapalny. Z biegiem czasu, dotknięte kręgosłupa kości łączą.
Przyczynyprzyczyną zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa jest nieznana, ale geny odgrywają rolę.
Choroba najczęściej rozpoczyna się między 20 a 40 rokiem życia, ale może rozpocząć się przed 10 lat. Wpływa więcej mężczyzn niż kobiet. Symptomy choroba zaczyna się ból pleców, który pojawia się i znika.
Ból i sztywność są gorsze w nocy, rano, lub gdy nie są aktywne. Mogą cię budzić ze snu. Ból zwykle zyskuje z działalności lub wykonywania. Ból pleców może się rozpocząć w stawach krzyżowo-biodrowych (od miednicy i kręgosłupa ). Z biegiem czasu, może obejmować wszystkie lub część kręgosłupa. Możesz stracić ruchu lub ruch w dolnej części kręgosłupa. Możesz nie być w stanie w pełni rozwinąć swoje piersi, ponieważ połączenia pomiędzy żebrami są zaangażowane.
Zmęczenie jest również częstym objawem. Inne, mniej częste objawy to : Eye obrzęk lub ból pain Hip uveitis Heel i ból i obrzęk stawów stiffness Joint w ramiona, kolana i ankles Loss z appetite Slight fever Weight loss Exams i badań Badania mogą obejmować.
Różne leki są przepisywane na uspokojenie obrzęk iukład odpornościowy :
leczenie kortykosteroidami, takich jak prednisone Sulfasalazine Methotrexate ( podawana raz natydzień ), inhibitory T N F ( etanercept, adalimumab, infliksymab, golimumab ) Chirurgii .
Ćwiczenia może poprawić postawę i oddech. Leżąc na plecach w nocy mogą pomóc utrzymać normalną postawę.
Outlook ( Prognoza ) Przebieg choroby jest trudny do przewidzenia. Objawy mogą przyjść i odejść w każdej chwili. Większość ludzi jest w stanie funkcjonować, chyba że jest poważnie zaangażowany biodra.
rzadko, ludzie mogą mieć problemy z :
Abnormal heart rhythm Scarring lub zgrubienie płuc tissue The aortalnej serca valve When skontaktować się z lekarzem specjalistą Zadzwoń do się z lekarzem, jeżeli:
. W spoondyloarthropathies. In: Goldman L, Schafer A I, eds. Cecil Medicine.24-ta ed. Philadelphia, Pa: Saunders Elsevier, 2011 : rozdz 273.
Sidiropoulos P I, Hatemi G, Song I H, et al. Oparte na dowodach zalecenia dotyczące zarządzania Z Z S K : systematyczne wyszukiwania literatura 3 E Initiative w Reumatologii udziałem szerokiego panelu ekspertów i reumatolodzy praktykujący. Rheumatology ( Oxford).2008.47 (3) :355-61.
Data aktualizacji: 15.06.2012 aktualizacja przez : Ariel D. Teitel, M D, M B A, Clinical Associate Professor of Medicine, N Y U Langone Medical Center. Ocenia dostarczone przez Veri Med Sieci Healthcare. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M. Health Solutions, Ebix, Inc.
.Pomyśl o tym:
na alergię jeśli zechcesz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: