Eozynofilowe zapalenie powięzi

Eozynofilowe zapalenie powięzi jest bardzo rzadkim zespołem, w którym tkanki mięśniowej pod skórą, zwany powięzi, spuchł i gruby. Gwałtowny obrzęk może wystąpić w rękach, ramionach, nogach i stopach. choroby jest podobny w wyglądzie do twardziny, ale nie jest związany.
Przyczyny Przyczyną eozynofilowe zapalenie powięzi jest nieznany. Mniej niż 300 przypadków zostało odnotowanych w ciągu ostatnich 35 lat. Ludzie z tą chorobą mają gromadzeniu eozynofili,rodzaju białych krwinek, w dotkniętym powięzi i mięśni. Eozynofile są związane z reakcjami alergicznymi, ale ich funkcja nie jest znana dokładna.
syndrom dotyka ludzi w każdym wieku, ale częściej występuje u osób w wieku od 30 do 60.
ból Symptoms Bone lub tenderness Carpal syndrome Numbness tunel lub mrowienie w jednym lub obu hands Pain w jednym lub obu hands Weakness w jednym lub obu hands Muscle weakness Tenderness i obrzęk rąk i nóg (czasami w tym stawów ) ​​ Zagęszczony skórę i pomarszczona appearance Exams Tests. Niesteroidowe leki przeciwzapalne ( N L P Z ) mogą również pomóc złagodzić objawy.
W razie choroby krwi rozwijać, traktowane są one na podstawie ich typu.
Outlook ( Prognoza ) W większości przypadkówstan zniknie w ciągu 3 do 5 lat. Jednak objawy mogą powrócić ( nawracające ) lub utrzymują. Perspektywy jest znacznie gorzej, jeśli występują choroby krwi.
Możliwa Powikłania Zapalenie stawów jestrzadkim powikłaniem eozynofilowe zapalenie powięzi. U niektórych pacjentów mogą wystąpić bardzo poważne zaburzenia krwi i związanych z nowotworów, takich jak niedokrwistość aplastyczna lub białaczki. Kiedy Kontaktmedycznego Zadzwoń z lekarzem na wizytę, jeśli masz objawy tej choroby.
Zapobieganie Nie jest znana profilaktyka. Referencje Harris E D. Budd R C, Genovese M C, Firestein G S, Sargent J S, Sledge C B. Kelley Textbook of Rheumatology.7-sze ed. St Louis, M O : W B Saunders ; 2005:1302-1303.
Data aktualizacji: 07.02.2011 Zaktualizowany : Michael E. Makover, M D, profesor i uczestniczy w Reumatologii w New York University Medical Center, New York, N Y. Ocenia dostarczone przez Veri Med Sieci Healthcare. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M., Inc.
.Doczytaj tutaj więcej:
apteka internetowa jeśli zechcesz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: