Krioglobulinemii

Krioglobulinemii jestobecność białka w nieprawidłowych krwi. Te nieprawidłowe białka stają się gęste lub żelową w niskich temperaturach.
Powoduje Krioglobuliny są przeciwciała. Nie jest jednak znane dlatego stan stały w niskich temperaturach. Kiedy już się nieco zagęszczania lub żelową, mogą one blokować naczyń krwionośnych w obrębie ciała. To może prowadzić do powikłań, od wysypki do niewydolności nerek. krioglobulinemii część grupy chorób, które powodują uszkodzenia naczyń – i zapalenie naczyń krwionośnych w obrębie ciała. Zaburzenie podzielić na trzy główne typy, w zależności od rodzaju wytwarzanego przeciwciała : krioglobulinemii Typ Typ I I I I Cryoglobulinemia type I I Cryoglobulinemia typu I I i I I I są także określane jako mieszane krioglobulinemii. Typ krioglobulinemii jest najczęściej związane z nowotworem krwi lub systemów immunologicznych. Typy I I i I I I są najczęściej u osób, którzy mają przewlekłe ( długotrwałe ) stan zapalny, takich jak choroby autoimmunologicznej lub typu C. Większość pacjentów z mieszanej krioglobulinemii mieć przewlekłe zapalenie wątroby typu C, zakażenie.
Inne warunki, które mogą być podobne do krioglobulinemii to:
Leukemia Multiple myeloma Mycoplasma pneumonia Primary macroglobulinemia Rheumatoid erythematosus Symptoms lupus arthritis Systemic Objawy różnią się w zależności od rodzaju krioglobulinemii i organów, których dotyczy. W ogóle, objawy mogą obejmować : trudność breathing Fatigue Glomerulonephritis Joint pain Muscle pain Purpura Raynaud w phenomenon Skin ulceration Exams death Skin i Testy Lekarz przeprowadzi badanie lekarskie. Nie może to być objawy obrzęk wątroby i śledziony. Testy krioglobulinemii to:
morfologia krwi ( C B C) Test dopełniacza – numery będzie badanie low Cryoglobulin – może wykazać obecność cryoglobulins Liver testów czynności – może być high Rheumatoid czynnik – pozytywne. Leczenie przyczyny często traktują krioglobulinemii. Łagodne przypadki mogą być leczone poprzez unikanie niskich temperatur. Standardowe leczenie zapalenia wątroby typu C zazwyczaj pracują dla pacjentów z wirusowym zapaleniem wątroby typu C i łagodne lub umiarkowane krioglobulinemii. Jednakchoroba może powrócić, gdy leczenie przestaje.
Ciężkie krioglobulinemii (dotyczy ważnych organów lub duże powierzchnie skóry ) traktuje kortykosteroidów i innych leków, które hamują układ immunologiczny.
Leczenie może również obejmować plazmaferezę. Procedura jestplazmaferezy w którym osocze krwi usuwa się z obiegu i zastępuje płynu, lub białka osocza oddanej.
Outlook ( Prognoza ) krioglobulinemii zwykle nie jest śmiertelny. Jednakże, jeśli nerki są dotknięte,perspektywy są słabe. Możliwe powikłania Powikłania to:
Krwawienie z przewodu pokarmowego (rzadko) choroby serca ( rzadko) Zakażenia ulcers Kidney failure Liver failure Skin death Death When skontaktować się z lekarzem specjalistą Skontaktować się z lekarzem, jeśli:. Unikanie ekspozycji na niskie temperatury mogą uniemożliwić pewne objawy.
Ponieważ tak wiele przypadków mieszanej krioglobulinemii są związane z zapaleniem wątroby typu C, zapobiegania zakażenia W Z W typu C może zmniejszyć ryzyko krioglobulinemii. Referencje Goldman L, Ausiello D. Cecil Textbook of Medicine.22-sze ed. Philadelphia, Pa: W B Saunders ; 2004:1193.
Rakel P, ed. Ta terapia Conna 2006.58-gi ed. Philadelphia, Pa: W B Saunders, 2006:980, 1164.
Harris E D, Budd R C, Genovese M C, Firestein G S, Sargent J S, Sledge C B. Kelley Textbook of Rheumatology.7-sze ed. St. Louis, Mo: W B Saunders ; 2005:1392-1393.
Data aktualizacji: 24.01.2011 aktualizacja przez : Todd Gersten, M. D., Hematologia / Onkologia, Palm Beach Cancer Institute, West Palm Beach, F L. Ocenia dostarczone przez Veri Med Sieci Healthcare. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M., Inc.
.Pomyśl o tym:
dla zdrowia dziecka w wolnej chwili.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: