Zapalenie pęcherza – ostra

Ostre zapalenie pęcherza moczowego jestzakażenie bakteryjne pęcherza lub dolnych dróg moczowych. Ostra oznacza nagłe lub ciężka.
Zobacz także:
Śródmiąższowe oddechowych cystitis Urinary infection Urinary zakażenie dróg – Zapalenie pęcherza children Causes jest spowodowane przez bakterie, najczęściej bakterie, które dostają się do cewki moczowej, a potempęcherza. Bakterie te mogą prowadzić do infekcji, najczęściej w pęcherzu. Zakażenie może przenosić się do nerek.
Większość czasu, twoje ciało może pozbyć się tych bakterii podczas oddawania moczu. Zdarza się jednak, że bakterie mogą wystawać do ściany pęcherza lub cewki moczowej, lub tak szybko rośnie, że niektóre bakterie zatrzymać w pęcherzu. Kobiety stają się infekcje częściej niż mężczyźni, ponieważ ich cewka moczowa jest krótsza i bliżej odbytu. Z tego powodu, jest bardziej prawdopodobne, kobiety aby infekcji po stosunku lub przy użyciu membrany do kontroli urodzeń. Menopauza zwiększa ryzyko infekcji dróg moczowych.
dodaje również zwiększyć swoje szanse rozwoju zapalenia pęcherza :
tube nazywacewnik moczowy wstawiony bladder Blockage pęcherza lub prostaty urethra Diabetes Enlarged, zwężone cewki moczowej, lub cokolwiek, co blokuje przepływ urine Loss z.coli ),rodzaj bakterii znaleziono w jelicie. Symptomy Objawy zakażenia pęcherza moczowego to:
deszcz lub krwiomocz, który może mieć nieprzyjemny lub silne gorączkę odor Low (nie każdy będzie miał gorączkę ) ból lub pieczenie przy urination Pressure lub skurcze w. Egzaminy i Badaniapróbki moczu są zwykle zbierane wykonać następujące badania:
moczu odbywa szukać białych krwinek, czerwonych krwinek, bakterii i testowania niektórych chemikaliów, takich. Większość czasu, lekarz lub pielęgniarka może zdiagnozować infekcję za pomocą badanie moczu. Posiew moczu – czyste połów może być wykonane do identyfikacji bakterii w moczu, aby upewnić się,prawidłowe antybiotyk jest stosowany w leczeniu. Antybiotyki lecznicze przyjmowane doustnie są zwykle zalecane, ponieważ istnieje ryzyko, że zakażenie może rozprzestrzeniać się do nerek.
W przypadku prostej infekcji pęcherza, można przyjmować antybiotyki przez 3 dni (kobiety) lub 7 – 14 dni (mężczyźni). Dla zakażenia pęcherza z powikłań, takich jak ciąża lub cukrzycy lub łagodne zakażenie nerek, to zazwyczaj przyjmować antybiotyki przez 7 – 14 dni. Jest ważne, aby zakończyć wszystkie antybiotyki, nawet jeśli czujesz się lepiej. Ludzie, którzy nie ukończą swoje antybiotyki może rozwinąć zakażenie, które jest trudniejsze do leczenia. powszechnie stosowane antybiotyki jak trimetoprim-sulfametoksazol, amoksycylina, Augmentin, doksycyklina i fluorochinolony. Lekarz będzie również wiedzieć, czy jesteś w ciąży.
Lekarz może także zalecić leki aby złagodzić ból i pieczenie pilną potrzebę oddania moczu. Chlorowodorek Phenazopyridine ( Pyridium ) jest najczęściej z tego typu leku. Trzeba jeszcze przyjmować antybiotyki.
Wszyscy z pęcherza moczowego lub zakażenia nerek powinni pić dużo wody.
Niektóre kobiety mają powtarzać lub nawracające infekcje pęcherza. Lekarz może zaproponować różne sposoby leczenia tych.
Biorąc pojedynczą dawkę antybiotyku po kontakt seksualny może zapobiec infekcji, jakie mogą wystąpić po aktywności seksualnej. Niektóre kobiety mogą mieć 3-dniową kurację antybiotykową w domu używać do infekcji, na podstawie objawów. Niektóre kobiety mogą także spróbować wykonać jedną, dzienną dawkęantybiotyku w celu zapobiegania zakażeniom. Over-the- counter produktów, które zwiększają ilość kwasu w moczu, takie jak kwas askorbinowy lub sok żurawinowy, mogą być zalecane, aby zmniejszyć stężenie bakterii w moczu.
następcze mogą obejmować kultur moczu, aby upewnić sięinfekcja bakteryjna znika.
Zobacz także: Cewnik -associated Z U M
Outlook ( Prognoza ) Większość przypadków zapalenia pęcherza są niewygodne, ale odejść bez komplikacji po leczeniu.
Możliwa failure Chronic nerek Complications Acute lub nawracające moczowego infection Kidney infection When skontaktować się z lekarzem specjalistą Skontaktować się z lekarzem, jeżeli:
masz objawy cystitis You już zdiagnozowany i objawy się objawy worse New rozwijać, szczególnie.
Po menopauziekobieta może stosować krem ​​estrogenu w obszarze pochwy, aby zmniejszyć szanse na dalsze infekcje.
KĄ P I E L I H I G I E N A Wybierz podpasek zamiast tamponów, które niektórzy lekarze uważają, aby infekcje częściej. Zmiana tabliczki każdym użyciu łazienki. Nie douche lub użyć kobiecych spraye higieny lub proszków. Zgodnie z ogólną zasadą, nie należy używać wszelkich produktów zawierających perfumy w okolicy narządów płciowych. Weź prysznic zamiast kąpieli. Unikaj olejki do kąpieli. Staraj się narządów w czystości. Myj narządów płciowych i odbytu obszarów przed i po aktywności seksualnej. Mocz przed i po aktywności seksualnej. Wipe od przodu do tyłu, po skorzystaniu z toalety. O D Z I EŻ Unikaj obcisłe spodnie. Noś bawełnianą szmatką bieliznę i rajstopy, i zmienić zarówno co najmniej raz wdzień. D I E T Pij dużo płynów (2 do 4 kwarty każdy dzień ). Pij sok żurawinowy lub używać tabletek żurawina, ale nie, jeśli masz osobistą lub rodzinną historię kamieni nerkowych. Nie pić płynów, które podrażniają pęcherz, takich jak alkohol i kofeina. oddawanie moczu zaraz po stosunku płciowym może pomóc usunąć wszelkie bakterie, które mogą zdobyć w trakcie stosunku. Jeśli nie mocz przez długi okres czasu, bakterie czasu pomnożyć. Częste oddawanie moczu może zmniejszyć ryzyko zapalenia pęcherza moczowego, w tych, które są podatne na zakażenia dróg moczowych.
Alternatywne Nazwy Nieskomplikowane zakażenie układu moczowego ; U T I – ostra, ostra infekcja pęcherza, ostre bakteryjne zapalenie pęcherza moczowego
Referencje Mały P, Moore M V, Turner S, et al. Skuteczność pięciu różnych podejść w zarządzaniu zakażenia dróg moczowych : badanie z randomizacją. B M J.2010.340 : c199.doi: 10.1136/bmj.c199.
Norrby S R. Podejście do pacjenta z infekcji dróg moczowych. In: Goldman L, Ausiello D, red.. Cecil Medicine.23-cia ed. Philadelphia, Pa: Saunders Elsevier, 2007 : rozdz.306.
Foster R T Sr. Niepowikłane zakażenia układu moczowego u kobiet. Obstet Gynecol Clin Północnej Am.2008, 35 (2) :235-248.
Data aktualizacji: 17.09.2010 Zaktualizował: Jatin M. Vyas, M D, Ph D, adiunkt w medycynie, Harvard Medical School, Asystent w medycynie, Oddział Chorób Zakaźnych, Department of Medicine, Massachusetts General Hospital. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M., Inc.
.Pomyśl o tym:
apteki internetowe w tej chwili.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: