Chłoniaka Hodgkina

Chłoniak Hodgkina jest nowotworem tkanki limfatycznej znaleźć w węzłach chłonnych, śledziony, wątroby, szpiku kostnego i innych witrynach.
Przyczynyprzyczyna nie jest znana. Chłoniak Hodgkina jest najbardziej powszechne wśród osób w wieku 15 – 35 i 50 – 70. Przeszłości infekcja wirusem Epsteina- Barra ( E B V ) uważa się, że przyczynia się w niektórych przypadkach. Pacjenci z zakażeniem H I V są bardziej narażeni niż w populacji ogólnej.
Symptoms Fatigue Fever i dreszcze, które przychodzą i go Itching na całym ciele, które nie mogą być explained Loss z appetite Soaking nocnego sweats Painless obrzęk węzłów chłonnych na szyi, pod pachami iw pachwinach, ( powiększenie węzłów chłonnych ), utrata masy ciała, które nie mogą być wyjaśnione Inny. Porozmawiaj z lekarzem na temat znaczenia konkretnych symptomów. Egzaminy i Testypierwszy objaw chłoniaka Hodgkina jest częstoobrzęk węzłów chłonnych, które pojawia się bez znanej przyczyny. Choroba może rozprzestrzeniać się do pobliskich węzłów chłonnych. Później może rozprzestrzenić się do śledziony, wątroby, szpiku kostnego, lub innych narządów.
choroba może być zdiagnozowana po:
Biopsja podejrzenia tkanki, najczęściejwęzłów chłonnych biopsy Bone biopsja szpiku badania wykażą, że mam chłoniaka Hodgkina, kolejne testy będą przeprowadzane w celu uzyskania. To się nazywa postoju. Inscenizacja pomaga leczenie obsługi i obserwacji, i daje pewne wyobrażenie o tym, czego się spodziewać w przyszłości.
Poniższe procedury są zazwyczaj zrobić:
badania biochemiczne krwi, w tym poziom białka, testów czynnościowych wątroby, badania czynności nerek i szpiku kwasu moczowego skanów level Bone biopsy C T klatki piersiowej, brzucha, i krwi pelvis Complete. Jednakże, ponieważ inne badania są obecnie tak dobrze w wykrywaniu rozprzestrzeniania chłoniaka Hodgkina, operacja ta nie jest zwykle konieczne.
Leczenie Leczenie zależy od następujących czynników :
rodzaj chłoniaka Hodgkina ( większość ludzi ma klasyczny Hodgkina )etap (gdychoroba rozprzestrzeniła ) czyguz jest więcej niż 4 cale (10 cm. To się nazywa postoju. Inscenizacja pomaga obsługi przyszłego leczenia i kontynuacji i daje pewne wyobrażenie o tym, czego się spodziewać w przyszłości. Staging jest potrzebny do określenia planu leczenia. Etapy zakresie chłoniaka Hodgkina od I do I V. Wyższa liczba inscenizacja,bardziej zaawansowany rak.
Leczenie zależy od wieku i stadium raka. etapy I i I I ( ograniczona choroba) mogą być leczone za pomocą promieniowania, lub w obu, chemioterapii. Etap I I I traktuje chemioterapią lub kombinacji radioterapią i chemioterapią. Etap I V ( rozległa choroba) jest najczęściej leczonych chemioterapią. Ludzie z chłoniakiem Hodgkina, która wraca po leczeniu lub nie odpowiada na pierwszym zabiegu mogą otrzymywać duże dawki chemioterapii. Który jest następnie autologicznego przeszczepu komórek macierzystych (przy użyciu komórek macierzystych z siebie).
Jakie inne zabiegi już zależy od objawów, ale mogą obejmować:
Transfusion produktów krwiopochodnych, takich jak płytki krwi lub krwinek czerwonych, walczyć niska liczba płytek krwi i anemia Antibiotics do zwalczania infekcji, zwłaszcza. Zobacz: Rak – grupa wsparcia Choroba Outlook ( Prognoza ) Hodgkina jest uważana za jedną z najbardziej uleczalnych form raka, zwłaszcza jeśli jest to zdiagnozowane i leczone wcześnie. W przeciwieństwie do innych nowotworów, choroby Hodgkina jest często uleczalne, nawet w jego końcowych etapach.
Przy odpowiednim leczeniu, ponad 90 % ludzi w stadium I lub I I chłoniak Hodgkina przetrwać co najmniej 10 lat. Jeśli choroba rozprzestrzeniła, leczenie może być bardziej intensywny. Jednakże, 90 % osób z zaawansowaną chorobą przetrwać co najmniej 5 lat. Pacjenci którzy przeżyją 15 lat po zakończeniu leczenia są bardziej narażone na później umierają z innych przyczyn, w tym powikłań leczenia, a nie od choroby Hodgkina. Ludzie z chłoniakiem Hodgkina, którego choroba powraca w ciągu roku po zakończeniu leczenia, lub którzy nie reagują na pierwszym zabiegu mają gorsze perspektywy.
Trzeba będzie regularne egzaminy i testy obrazowania do roku po zakończeniu leczenia. To pomaga lekarzowi sprawdzać oznak nawrotu choroby, a dla wszystkich długoterminowych efektów leczenia. Możliwe powikłania Zabiegi chłoniaka Hodgkina może mieć powikłania. Długookresowe powikłania chemioterapii lub radioterapii są: Choroby szpiku kostnego (np. białaczki ) disease Inability Serce mieć dzieci ( bezpłodność ) problemy problems Other cancers Thyroid Lung Chemioterapia może powodować niski poziom komórek krwi, co może prowadzić do. Aby zmniejszyć krwawienie, stosuje się lodu i ciśnienie. Używaj miękkiej szczoteczki do zębów i golarki elektrycznej do higieny osobistej.
Zawsze należy poważnie zakażenia podczas leczenia raka. Skontaktuj się z lekarzem, jeśli wystąpi gorączka lub inne objawy zakażenia, zwłaszcza, jeśli liczba białych krwinek jest niski z powodu leczenia. Planowanie okresów odpoczynku, podczas codziennych czynności może pomóc w zapobieganiu niedokrwistości z powodu zmęczenia. Kiedy należy skontaktować się z lekarzem specjalistą Skontaktować się z lekarzem, jeżeli:
masz objawy lymphoma You Hodgkina mieć chłoniaka Hodgkina i masz skutki uboczne z treatment Alternative Names chłoniaka Hodgkina – ; Hodgkina. Wytyczne E S M O Grupa robocza : chłoniak Hodgkina : E S M O wytycznych praktyki klinicznej w zakresie diagnozowania, treatmetn i kontynuacja. Ann Oncol.2011 22 września Suppl 6 : vi55 -58.
Horning S J. Chłoniaka Hodgkina. In: Abeloff M D, Armitage J O, Niederhuber J E, Kastan M B, Mc Kena W G, eds. Clinical Oncology.4th ed. Philadelphia, Pa: Churchill Livingstone Elsevier, 2008 : rozdz 111.
Armitage J O. Wczesnym stadium chłoniaka Hodgkina. N Engl J Med.2010 Aug 12, 363 (7) :653-62.
Data aktualizacji: 07.02.2012 zaktualizowane: Yi- Chen Bin, M D, Leukemia / Bone Marrow Transplant Program, Massachusetts General Hospital. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M. Health Solutions, Inc.
.Poczytaj więcej:
na chory pęcherz w tej chwili.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: