Neuropatia obwodowa

Nerwy obwodowe przenoszenia informacji do i od mózgu. Mogą też sygnały oraz rdzenia kręgowego do reszty korpusu.
Neuropatia obwodowa oznacza te nerwy nie działają prawidłowo. Neuropatia obwodowa może być uszkodzenie nerwu jednym. Może być uszkodzenie nerwu grupy. Może również wpływać na nerwy w całym ciele.
Powoduje uszkodzenie Nerve jest bardzo powszechne. Istnieje wiele rodzajów i przyczyny. Często nie ma powodu znajdują. Niektóre nerwy choroby w rodzinach. Cukrzyca najczęstszą przyczyną tego typu problemu nerwów. To się dzieje, gdy masz wysoki poziom cukru we krwi przez długi czas.
Inne problemy zdrowotne, które mogą powodować neuropatię są:
autoimmunologicznych reumatoidalne zapalenie stawów lub lupus Chronic disease Infections nerek, takie jak H I V i wątroby poziom infections Low witaminy B12 lub ​​inne problemy z przepływem krwi diet Poor do legs Underactive tarczycy. Jednym z przykładów jest nadużywanie alkoholu. Klej, ołowiu, rtęci, i rozpuszczalniki uszkodzenie nerwów. Leki, które leczą infekcje, nowotwory, drgawki, i wysokie ciśnienie krwi może powodować uszkodzenie nerwów. Ciśnienie nerwu najbliższej części ciała może być przyczyną. Przykładem jest zespół cieśni nadgarstka.
złamanie kości lub inny uraz może spowodować uszkodzenie nerwów. Jest w niskich temperaturach przez długi okres czasu, mogą też. Presja ze źle dopasowanymi odlewów, szyn, klamra lub kule mogą uszkodzić nerw.
Objawy Objawy zależy od nerwów, które są uszkodzone. Objawy zależą także od tego, czy szkoda dotyczy jeden nerw, kilka nerwów, lub całe ciało.
P A I N i drętwienie
Mrowienie lub pieczenie w rękach i nogach może byćwczesnym objawem uszkodzenia nerwów. Uczucia te często zaczynają się w palcach i stopach. Możesz mieć głęboki ból. To się często zdarza w stopach i nogach.
Możesz stracić czucia w nogach i ramionach. Z tego powodu może nie zauważyć, gdy naciskasz czymś ostrym. Można nie zauważyć, kiedy coś dotykowego, który jest zbyt zimno lub gorąco. Możesz nie wiedzieć, gdy maszmały pęcherz lub rana na nogach. dolegliwości mięśni Damage nerwów może utrudnić kontrolę mięśni. Może to również spowodować osłabienie. Można zauważyć problemy przenoszenia części ciała. Może spaść, bo Twoje nogi wygięte. Możesz potknąć palcami.
Doing zadań, takich jak guziki koszuli mogą być trudniejsze. Można również zauważyć, skurcz mięśni lub swoją kurcze. Twoje mięśnie mogą stać się mniejsze. Problemy narządów ciała Ludzie uszkodzenia nerwów może mieć problemy z trawieniem. Możesz czuć się pełna lub wzdęcia i mają zgagę po jedzeniu tylko trochę jedzenia. Czasami może zwymiotować jedzenia, które nie zostały strawione dobrze. Można mieć albo luźne stolce lub twarde stolce. Niektóre osoby mają problemy z połykaniem.
Damage do nerwów do serca może spowodować czuć zawroty głowy lub omdlenia, podczas wstawania.
Angina jestból w klatce piersiowej ostrzeżenie dla chorób serca i zawału serca. Uszkodzenie nerwów może \. Należy nauczyć inne znaki ostrzegawcze na atak serca. Są to nagłe osłabienie, pocenie się, duszność, nudności i wymioty. Inne objawy uszkodzenie nerwów
Problemy seksualne. Mężczyźni mogą mieć problemy z erekcją. Kobiety mogą mieć problemy z suchością pochwy lub orgazmu.
Niektórzy ludzie mogą nie być w stanie powiedzieć, kiedy ich poziom cukru we krwi jest za małe. Problemy z pęcherzem . Możesz wyciek moczu. Możesz nie być w stanie powiedzieć, kiedy pęcherz jest pełny. Niektórzy ludzie nie są w stanie opróżnić pęcherz.
Możesz pocić za dużo. Może się to zdarzyć, gdy temperatura jest fajne, gdy są w stanie spoczynku lub w innych niezwykłych czasach. Egzaminy i Testy Lekarz nie dokładnej historii Ciebie. Będziesz mieć również badanie lekarskie.
Możesz mieć badania krwi, aby szukać przyczyn swojej uszkodzenia nerwów.
Możesz również testy : sprawdzić aktywność w mięśniach, jak szybko sygnały podróżować wzdłuż nerwów, i spojrzeć na próbki nerwu pod mikroskopem.
Leczenie Leczenie przyczyny uszkodzenie nerwów, jeśli jest znana, można poprawić swoje objawy. Osoby chore na cukrzycę powinny nauczyć się kontrolować poziom cukru we krwi.
Jeśli używać alkoholu, stop. Twoje leki mogą wymagać zmiany. Wymiana witaminy lub dokonania innych zmian w diecie może pomóc.
Może być konieczne, aby zatrzymać operację obrażenia nerwu.
Możesz mieć terapii nauczyć się ćwiczeń, aby uzyskać lepszą siłę mięśni i ich kontroli. Wózki inwalidzkie, szelki i szyn mogą poprawić ruch lub zdolność do korzystania z ręki lub nogi z uszkodzenia nerwów.
K O N F I G U R A C J A domu Bezpieczeństwo jest bardzo ważne dla osób z uszkodzeniem nerwów. Uszkodzenie nerwów może zwiększyć ryzyko upadków i innych urazów.
Usuń luźne przewody i dywaniki z obszarów przejść przez. Nie trzymać małe zwierzęta w domu. Rozwiąż nierówności podłogi w drzwiach.
Czy dobre oświetlenie. Umieścić poręcze w wannie lub pod prysznicem, a obok toalety. Zamieść wyślizgujące maty w wannie lub pod prysznicem. F I L MÓ W Twoja skóra
Odzież obuwie w każdym czasie w celu ochrony stopy przed urazami. Przed umieszczeniem ich na zawsze sprawdź wewnątrz butów na kamienie, gwoździe, lub obszarów, które mogą zranić surowca stopy.
Sprawdź swoje stopy codziennie. Spójrz na górze, po bokach, podeszwy, obcasy, a między palcami. Myj stopy codziennie w letniej wodzie z mydłem. Użyj balsam, wazelinę, lanolinę, lub olej na suchą skórę.
Sprawdź temperatura kąpiel z łokcia przed włożeniem nogi w wodzie.
Unikaj nacisku na obszarach z uszkodzeniem nerwów zbyt długo.
leczenia bólu Leki może zmniejszyć ból w stopach, nogach i ramionach. Zazwyczaj nie przynieść stratę uczucie.
Możesz wziąć tabletek przeciwbólowych. Leki stosowane w leczeniu innych chorób, takich jak drgawki lub depresji, może również pomóc w zarządzaniu ból. Użyj najniższą możliwą dawkę, aby uniknąć skutków ubocznych.
Lekarz może skierować pacjenta do specjalisty, ból. Terapia rozmowy mogą pomóc lepiej zrozumieć, jak ból wpływa na twoje życie. Może ona również pomóc nauczyć się sposobów lepszego radzenia sobie z bólem.
Ż Y C I E Inne objawy
Noszenie elastyczne pończochy mogą pomóc w leczeniu niskiego ciśnienia tętniczego i omdlenia. Więc można spać z głową podwyższone. Niektóre leki mogą również pomóc.
Twój lekarz może przepisać leki, aby pomóc z problemami idzie do łazienki. Gastronomia małe częste posiłki mogą pomóc.
Istnieją sposoby, aby pomóc problemy z pęcherzem. Możesz nauczyć się ćwiczenia w celu wzmocnienia mięśni dna miednicy. Może trzeba użyć cienkiej rurki włożonej do pęcherza ( cewnik moczowy ). Można przyjmować leki. Leki często może pomóc w problemach z erekcją. Grupy Wsparcia można znaleźć informacje o grupie wsparcia z neuropatią Stowarzyszenia – http://www.neuropatia.org
Outlook ( Prognoza ) wynik zależy od przyczyny uszkodzenia nerwów. Gdystan zdrowia można znaleźć i traktowane, Outlook może być doskonała. Ale, w ciężkiej neuropatii, uszkodzenia nerwów mogą być stałe, nawet jeślijest przyczyną traktowane.
Przewlekły ból może byćpoważnym problemem dla niektórych pacjentów. Osoby z drętwienie stóp może dostać owrzodzenia skóry, które nie goją. Są one również na ryzyko deformacji stawów. Rzadko, drętwienie stóp może prowadzić do amputacji.
W większości neuropatii przekazywane w rodzinach, nie ma lekarstwa. Niektóre z tych problemów nie zakłócać codziennego. Inni gorzej i szybko może doprowadzić do długotrwałych, ciężkich objawów i problemów. Kiedy należy skontaktować się z lekarzem specjalistą Skontaktować się z lekarzem, jeśli masz objawy uszkodzenia nerwów. Wczesne leczenie zwiększa szansę na kontrolowanie objawów i zapobieganie więcej problemów.
Zapobieganie Można zapobiec kilka przyczyn uszkodzenia nerwu.
alkohol picie z umiarem.Śledź zbilansowaną dietę. Zachować dobrą kontrolę nad cukrzycą i inne problemy zdrowotne. Dowiedz się więcej o chemicznych używanych w miejscu pracy. Alternatywne nazwy zapalenie nerwów obwodowych, neuropatia – zapalenie nerwów obwodowych, – obwodowe
Referencje Nieśmiały M E.neuropatie obwodowe. In: Goldman L, Ausiello D, red.. Cecil Medicine.23-cia ed. Philadelphia, Pa: Saunders Elsevier, 2007 : rozdz 446.
Data aktualizacji: 26.04.2011 Zaktualizował:. D.. M. Redakcja : David Zieve, M D, M H A i David R. Eltz. Poprzednio : David C. Dugdale, I I I, M D, profesor medycyny, Wydział Medycyny Ogólnej, Department of Medicine, University of Washington School of Medicine, a Daniel B. Hoch, dr med., adiunkt Neurologii, Harvard Medical School, Klinika Neurologii, Massachusetts General Hospital ( 27.08.2010 ).
.Naucz się czegoś jeszcze:
tabletki na odchudzanie jeśli zechcesz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: