Anginy

Strep gardła jest spowodowane przez bakterie Streptococcus grupy A. Jestnajczęściej infekcja bakteryjna gardła.
Przyczyny anginy występuje najczęściej u dzieci w wieku 5 i 15, chociaż każdy może dostać.
anginy jest przenoszony przez osoby do osoby kontaktowej z wydzieliną z nosa lub śliny. To najczęściej rozprzestrzenia się wśród członków rodziny lub gospodarstwa domowego.
Objawy Objawy mogą być łagodne lub ciężkie. Zazwyczaj zaczynają się niedobrze o 2 do 5 dni po kontaktu z bakteriami. Symptomy zwykle rozpoczyna się nagle i mogą obejmować:
Fever, który rozpoczyna się nagle i często jest najwyższa na sekunda gardła day Red, czasem z białymi patches Sore throat Headache Nausea Chills General feeling Loss chorych apetytu i nienormalnych taste Swollen węzły chłonne. Ta wysypka jest uważanyreakcja alergiczna na toksyny dokonanych przez bakterie paciorkowca. Egzaminy i Testyszybki test można zrobić w większości biur opieki zdrowotnej dostawcy, ale brakujekilku przypadkach.
Jeśliszybki test strep jest ujemny i Twój usługodawca opieki zdrowotnej nadal myśli, Ty lub Twoje dziecko może mieć S T R E P,gardła Wymaz może być testowany ( hodowlane ), czy z niej rośnie strep. Jednak to zajmie jeden do dwóch dni na wyniki, aby wrócić.
Leczenie Najczęściej ból gardła są spowodowane przez wirusy, a nie bakterie związane strep. Strep nie może być dokładnie zdiagnozowane przez objawów lub fizycznego egzamin sam. Wiele innych przyczyn bólu gardła mogą mieć te same objawy.
ból gardła powinny być leczone antybiotykami, jeśli test jest pozytywny strep. Antybiotyki w celu zapobieżenia rzadkie, ale bardziej poważne problemy zdrowotne, takie jak gorączka reumatyczna.
penicylina lub amoksycylina jest zwykle najpierw próbował. Antybiotyki należy przez 10 dni, chociaż zwykle objawów już po kilku dniach.
Poniższe wskazówki mogą pomóc ból gardła poczuć się lepiej :
Pij ciepłe płyny takie jak cytryny herbata lub herbata z miodem. Płukać gardło kilka razydziennie z ciepłą wodą z solą (1/2 łyżeczki soli w 1 szklance wody). Pić zimnych płynów lub ssać popsicles. Ssać twarde cukierki lub pastylek gardła. Małe dzieci nie powinny mieć takich produktów, ponieważ mogą na nich dusić. Cool- mgła parownik lub nawilżacz można nawilżyć i ukoić suchą i bolesne gardło. Spróbuj over- the-counter leki przeciwbólowe, takie jak paracetamol. Outlook (prognoza ) Objawy anginy zwykle lepiej w około 1 tygodnia. Nieleczona strep może prowadzić do poważnych powikłań.
Możliwa Powikłania W rzadkich przypadkach anginy mogą prowadzić do gorączki reumatycznej, jeśli nie jest leczona. Strep gardła mogą również powodować rzadkiego powikłania nerek nazwie post- paciorkowcowe kłębuszkowe.
Ear infection Sinusitis Mastoiditis Peritonsillar abscess Rheumatic fever Glomerulonephritis Scarlet fever Guttate psoriasis When skontaktować się z lekarzem specjalistą Połącz jeśli wystąpią objawy anginy. Ponadto, zadzwoń jeśli jest leczony na anginy i nie czuje się lepiej w ciągu 24 – 48 godzin.
Zapobieganie Większość osób z paciorkowca są zaraźliwe, dopóki nie zostały na antybiotyki 24 – 48 godzin. Powinny one zostać w domu ze szkoły, przedszkola, czy pracy, dopóki nie zostały na antybiotyki, przez co najmniej dzień.
Pobierz nową szczoteczkę po nie są zaraźliwe, ale przed ukończeniem antybiotyki. W przeciwnym wypadku bakterie mogą żyć w szczoteczki i ponownie zainfekować ty kiedy antybiotyki są wykonane. Ponadto, prowadzi swojej rodziny szczoteczki i przybory odrębne, o ile nie zostały umyte.
Jeśli powtarzające się przypadki paciorkowca nadal występować w rodzinie, można sprawdzić, czy ktoś jeststrep przewoźnik. Przewoźnikom Strep w gardłach, ale bakterie nie uczynić je chorymi. Czasami, traktując je może uniemożliwić innym się anginy.
Alternatywne Nazwy Zapalenie gardła – paciorkowce ; paciorkowcowe zapalenie gardła Referencje Gerber M A, Baltimore R S, Eaton C B, et al. Zapobieganie gorączce reumatycznej oraz diagnostyki i leczenia ostrej paciorkowców gardła :naukowe oświadczenia z American Heart Association reumatyczne Gorączka, zapalenie wsierdzia, i Komitetu ds. Chorób Kawasaki Rady w sprawie chorób układu krążenia w Young, Interdyscyplinarne Rada ds. funkcjonalnej genomiki i biologii przełożenie,.obieg.2009 Mar 24, 119 (11) :1541-51.
Chan T V. Pacjent z bólem gardła. Med Clin Północnej Am.2010 wrzesień, 94 (5) :923-43.
Shaikh N, Leonard E, Martin J M. Rozpowszechnienie paciorkowcowe zapalenie gardła andstreptococcal przewozu dzieci:metaanaliza.pediatria.2010 Sep, 126 ( 3) : e557 -64.
Del Mar C, Glasziou P P, Spinks. Antybiotyki do bólu gardła. Cochrane Database Syst Rev. Paź 2006 18, (4 ) : C D000023.
Altamimi S, Khalil, Khalaiwi K A, Milner R, Pusic M V, Al Othman M A. Krótki kontra Standardowy czas trwania antybiotykoterapii w ostrym paciorkowcowe zapalenie gardła u dzieci. Cochrane Database of Systematic Reviews 2009, Issue 1.sztuka.nie.: C D004872.
Artykuł ten wykorzystuje informacje za pozwoleniem Alan Greene, M. D., © Greene Ink, Inc.
Data aktualizacji: 31.08.2011 Zaktualizował:. D.. M. Redakcja : David Zieve, M D, M H A i David R. Eltz. Poprzednio : Linda J. Vorvick, M D, Dyrektor Medyczny Medex Northwest Division Studiów Asystent lekarza, University of Washington School of Medicine ( 12.02.2011 ).
.Poczytaj więcej:
tabletki na odchudzanie jeśli zechcesz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: