Czaszkowych mononeuropatia III – typ cukrzycowa

Czaszkowych mononeuropatia I I I – cukrzycowej typu – jest zazwyczajpowikłaniem cukrzycy, który powoduje podwójne widzenie i opadanie powieki. Przyczyny czaszki mononeuropatia I I I – cukrzycę typu jestmononeuropatia, co oznacza, że tylko jeden jest uszkodzony nerw. Wpływa trzeci czaszkowy ( okoruchowy ) nerw, który jest jednym z nerwów czaszkowych, który kontroluje ruchy oczu.
Ten typ uszkodzenia mogą wystąpić wraz z obwodową neuropatią cukrzycową. Czaszkowych mononeuropatia I I I jest najczęstszym zaburzeniem nerwów czaszkowych u osób z cukrzycą. To ze względu na uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych, które karmić nerw.
Inne przyczyny mogą obejmować:
Infarction nerwu ( uszkodzenie tkanek z utraty przepływu krwi) Nacisk na nerve Mononeuritis multiplex Symptoms Double vision Drooping jednej powieki ( opadanie powiek ), ból głowy lub za eye Exams i. Objawy mogą obejmować : Oczy, które nie są wyrównane ( dysconjugate wzrok ) reakcja Pupil, który jest prawie zawsze normalna Twój usługodawca opieki zdrowotnej będzie zrobić pełne badania w celu ustalenia możliwego wpływu na inne części układu nerwowego. W zależności od podejrzenia przyczyny, może trzeba : tests Tests krwi do naczyń krwionośnych obejrzysz w mózgu ( mózgowe angiografię C T angiografia M R angiografia ) M R I lub C T skan brain Spinal kranu (punkcja lędźwiowa ) .
Leczenie Nie ma specyficznego leczenia w celu naprawienia szkody nerwów. Zabiegi mogą obejmować: Zamknij kontrola cukru Naszywka levels Eye lub okulary z pryzmatami w celu zmniejszenia podwójnego medications Surgery vision Pain skorygować opadające powieki lub oczy, które nie są wyrównane Niektórzy ludzie mogą odzyskać bez leczenia.
Outlook ( Prognoza ) Wielu pacjentów lepsi 3 – 6 miesięcy, choć niektóre mają stały osłabienie mięśni oka.
Możliwa powiek Complications Permanent drooping Permanent changes When wizja Kontakt personel medyczny Skontaktować się z lekarzem, jeśli masz podwójne widzenie i to nie znika w ciągu kilku minut, zwłaszcza, jeśli masz również opadanie powieki. Control Zapobieganie poziomu cukru we krwi u osób chorych na cukrzycę może zmniejszyć ryzyko zachorowania na tę chorobę.
Alternative Names 3-cia cukrzycowa porażenie nerwu, Pupil – sparing porażenie nerwu czaszkowego 3-sza Referencje Baloh R W. Neuro- okulistyka. In: Goldman L, Ausiello D, red.. Cecil Medicine.23-cia ed. Philadelphia, Pa: Saunders Elsevier, 2007 : rozdz 450.
Data aktualizacji: 03.06.2012 aktualizacja przez : Luc Jasmin, M D, Ph D, Klinika Neurochirurgii w Cedars- Sinai Medical Center w Los Angeles, i Zakład Anatomii na U C S F, San Francisco, C A. Ocenia dostarczone przez Veri Med Sieci Healthcare. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M. Health Solutions, Ebix, Inc.
.Dowiedz się więcej:
zdrowe stawy jeśli zechcesz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: