Choroba Picka

Choroba Picka i rzadko jestpostać demencji stałe, które jest podobne do choroby Alzheimera, poza tym, że wydaje się wpływać na tylko pewnych obszarów mózgu.
powoduje, że ludzie z chorobą Picka ma nieprawidłowy substancje (tzw. pick ciała i Pick komórki ) wewnątrz komórek nerwowych uszkodzonych obszarach mózgu.
jednostki i komórki pick pick zawierają nieprawidłową formę białka o nazwie tau. Białko to znajduje się w komórkach nerwowych, wszystkie. Ale niektórzy ludzie z chorobą Picka mają nieprawidłową ilość lub rodzaj tego białka. dokładna przyczyna nieprawidłowej postaci białka jest nieznana. Wiele różnych nieprawidłowe geny, że może powodować chorobę Picka. Wiele przypadków choroby Picka jest przekazywana przez rodziny.
Picka Choroba jest rzadka. Może wystąpić u osób w wieku od 20, ale zazwyczaj zaczyna się w wieku 40 i 60.Średni wiek, w którym zaczyna się 54. Symptomy choroba pogarsza się powoli. Tkanek w czasie i płatów czołowych mózgu zaczynają się kurczyć z czasem. Objawy takie jak zmiany zachowania, trudności mowy i myślenia zaburzeniami wystąpić powoli, ale nadal gorzej.
Wczesne zmiany osobowości może pomóc lekarzom powiedzieć chorobę Picka oprócz Alzheimera.( Utrata pamięci jest często głównym, a najwcześniej objawem choroby Alzheimera.) Ludzie Picka często zachowują się w niewłaściwy sposób w różnych sytuacjach towarzyskich. Zmiany w zachowaniu nadal gorzej i często są jednym z najbardziej niepokojących objawów choroby. Niektórzy pacjenci mają bardziej widoczne trudności z podejmowania decyzji, złożonych zadań, lub języka ( problem ze znalezieniem lub rozumieniem słów i pisania).
Objawy ogólne są wymienione poniżej.
behawioralne zmiany:
Nie można zachować job Compulsive behaviors Inappropriate behavior Inability do funkcji lub interakcji w situations Problems społeczne lub osobiste z osobistych hygiene Repetitive behavior Withdrawal ze społecznych interakcji emocjonalnych \u003c P\u003e zmian :
Nagłe nastrój.
Twój lekarz może zlecić przeprowadzenie badań w celu wykluczenia innych przyczyn otępienia, w tym otępienia spowodowanego przyczynami metabolicznymi. Choroba Picka jest wstępnie rozpoznano na podstawie objawów i wyników badań, w tym: Ocena z M R I Electroencephalogram Mózgu umysłu i zachowania ( ocena neuropsychologiczna ) ( E E G ) badanie mózgu i układu nerwowego ( neurologiczne egzamin) badanie płynu wokół.
Leczenie Nie istnieje specyficzne leczenie choroby Picka. Niektóre leki przeciwdepresyjne i przeciwpsychotyczne mogą pomóc zarządzać wahania nastroju związane z chorobą Picka, ale potrzebne są dalsze badania.
Czasami pacjenci z Picka podejmują takie same leki stosowane w leczeniu innych rodzajów demencji, takich jak leki, które zmniejszają rozpad posłańca chemicznego, acetylocholina (inhibitory esterazy cholinowej) i memantyny. Jednakże, nie ma dowodów, że są rozstrzygające pomocy.
W niektórych przypadkach, zatrzymania lub zmiany leków, które pogorszy lub pomyłek, które nie są niezbędne może poprawić myślenie i inne funkcje poznawcze. Może to obejmować leków, takich jak:
Analgesics Anticholinergics Central nerwowy depressants Cimetidine Lidocaine To ważne w leczeniu wszelkich chorób, które przyczyniają się do zamieszania. Mogą to być:
Anemia Decreased tlenu ( hipoksja) levels Heart failure High dwutlenek levels Infections Kidney failure Liver failure Nutritional disorders Thyroid disorders Psychiatric warunki, takie jak leczenia depresji żadnych medycznych i zaburzeń psychicznych często pomaga poprawić funkcji umysłowych. Leki może być potrzebne do kontrolowania agresywnych, niebezpiecznych, lub pobudzone zachowań.
Niektórzy pacjenci mogą korzystać z aparatów słuchowych, okulary, chirurgii zaćmy, lub innych zabiegów.
modyfikacji zachowania może pomóc niektórym ludziom kontrolować niedopuszczalnych lub niebezpiecznych zachowań. Składa się nagradzanie właściwych zachowań lub dodatnie i ignorowanie niewłaściwych zachowań ( kiedy jest to bezpieczne ).
Oficjalne leczenie psychoterapia nie zawsze działa, ponieważ może to spowodować dalsze zagubienia lub dezorientacji.
orientacja Reality, który wzmacnia sygnały środowiskowe i inne, może pomóc zmniejszyć dezorientację.
W zależności od objawów i stopnia nasilenia choroby,pacjent może wymagać monitorowania i pomocy w higienie osobistej i samoopieki. W końcu, może byćkonieczne w 24 godzinnej opieki i monitorowania w domu lub w specjalnej instalacji. Poradnictwo rodzinne może pomócosoba radzeniu sobie ze zmianami potrzebnych do opieki domowej.
Pielęgnacja mogą obejmować:
Adult ochronne services Community resources Homemakers Visiting pielęgniarek lub aides Volunteer usługi Ludzie mogą potrzebować porady prawnej wcześnie w przebiegu choroby. Dyrektywy Advance, pełnomocnictwo, oraz innych czynności prawnych może ułatwić, aby etyczne decyzje dotyczące opieki nad osobą z chorobą Picka. Grupy Wsparcia Niektóre społeczności mogą mieć grupy wsparcia (takich jak choroby Alzheimera – grupy wsparcia, opieki starszy – grupa wsparcia, lub inne).
Outlook ( Prognoza ) zaburzenia szybko i systematycznie pogarsza się. Pacjenci już wyłączony się całkowicie w trakcie choroby.
Picka Choroba często powoduje śmierć w ciągu 2 – 10 lat, zwykle od infekcji, ale czasami z ogólnej niewydolności systemów ustrojowych.
Możliwa Complications Abuse przez nadmiernie obciążonych caregiver Infection Loss zdolności do dbania o siebie lub wykonywać normalne activities Loss zdolności do interakcji z others Progressive utraty zdolności do działania function Side leków stosowanych w leczeniu disorder Reduced span When życia skontaktować się z lekarzem specjalistą \u003c P.
Skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala, jeśli funkcji umysłowych gorzej (co może oznaczać, że inna choroba rozwinęła ).
Zapobieganie Nie jest znana profilaktyka. Alternatywne nazwy Semantic demencji; Demencja – semantyczne ; Frontotemporal demencja, choroba Arnolda Picka Referencje Knopman D S. Choroby Alzheimera i innych demencjach. In: Goldman L, Ausiello D, red.. Cecil Medicine.23-cia ed. Philadelphia, Pa: Saunders Elsevier, 2007 : rozdz 425.
Data aktualizacji: 16.02.2012 aktualizacja przez : Luc Jasmin, M D, Ph D, Klinika Neurochirurgii w Cedars- Sinai Medical Center w Los Angeles, i Zakład Anatomii na U C S F, San Francisco, C A. Ocenia dostarczone przez Veri Med Sieci Healthcare. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M., Health Solutions, Ebix, Inc.
.Doczytaj tutaj więcej:
dla kobiet w wolnej chwili.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: