świerzb

Świerzb jestchorobą skóry łatwo rozprzestrzenia spowodowane bardzo małą gatunków roztoczy.
Przyczyny Świerzb jest znaleźć na całym świecie wśród ludzi wszystkich grup i wieku. Jest przenoszony przez bezpośredni kontakt z zakażonymi ludźmi, a rzadziej przez odzież lub pościel podziału. Czasem całe rodziny są dotknięte. Ogniska świerzbu są bardziej powszechne w domach opieki, ośrodków pomocy społecznej i ośrodków opiekuńczych.
Roztocza, które powodują świerzb nory w głąb skóry i złożyć jaja, tworząc nory, który wygląda jak znaku ołówkiem. Jaja dojrzewają w ciągu 21 dni. Swędząca wysypka jestreakcja alergiczna na roztocza.
Świerzb rozprzestrzenia się przez skórę do skóry kontaktu z inną osobą, która ma świerzb. Zwierzęta i zwierzęta nie mogą rozprzestrzeniać ludzkie świerzb. Nie jest to również bardzo prawdopodobne, dla świerzb mogą być rozłożone przez:
pływanie pool Contact z ręczników, pościeli, odzieży i artykułów z kimś, kto ma świerzb, o ile osoba ma tzw \. W małych dzieci,głowa, szyja, ramiona, dłonie i podeszwy są zaangażowane. U starszych dzieci i osób dorosłych, ręce, nadgarstki, genitalia i brzuch są zaangażowane. Egzaminy i egzaminacyjne Testy na skórze oznaki świerzbu. Testy obejmują badanie pod mikroskopem zeskrobin skórnych pobranych od nory w poszukiwaniu roztoczy. Biopsja skóry może być również wykonane.
Leczenie preparaty lecznicze kremy są powszechnie stosowane w leczeniu zakażeń świerzb. Najczęściej stosowane jest permetryna Krem 5%. Inne obejmują kremy, benzoesan benzylu, siarki w parafinę i crotamiton. Lindanu rzadko stosowane ze względu na skutki uboczne.
Kremy są stosowane na całym ciele. Cała rodzina lub partnerzy seksualni zakażonych osób powinny być traktowane, nawet jeśli nie ma objawów. Krem stosuje się w postaci jednorazowej lub leczenia może być powtarzane w 1 tydzień.
Wash bielizna, ręczniki i bielizna nocna w gorącej wodzie. Odkurzania dywanów i mebli tapicerowanych.
W trudnych przypadkach, niektórzy dostawcy opieki zdrowotnej może również przepisać leki przyjmowane doustnie zabić świerzb roztoczy. Iwermektyna jesttabletka, która może być.
Swędzenie może kontynuować przez 2 tygodnie lub dłużej po rozpoczęciu leczenia, ale to zniknie, jeśli się z lekarzem prowadzącym w plan leczenia. Można zmniejszyć swędzenie z fajnymi wchłania i balsam galmanu. Lekarz może również zalecić lek przeciwhistaminowy doustny.
Outlook ( Prognoza ) Większość przypadków świerzbu można wyleczyć bez problemów długoterminowych. Ciężki przypadek z wielu skalowania lub kondycjonowaniu może byćznakiem, żeczłowiek ma choroby takie jak H I V.
Możliwa Powikłania Intense drapanie może spowodować wtórne zakażenie skóry, takich jak liszajec. Kiedy Kontaktmedycznego Skontaktować się z lekarzem, jeżeli:
masz objawy osoby scabies A byliście w ścisłym kontakcie z zdiagnozowano scabies Prevention Unikać kontaktu z osobami zakażonymi. Alternatywne nazwy Sarcoptes scabiei Referencje Habif T P, ed. Dermatologia kliniczna.5th ed. Philadelphia, Pa: Mosby Elsevier, 2009 : pp 582-589.
Diaz J H.świerzb. In: Mandell G L, Bennett J E, Dolin R, red.. Mandell, Douglas i Bennetta Zasady i praktyka Chorób Zakaźnych.7-sze ed. Philadelphia, Pa: Churchill Livingstone Elsevier, 2009 : rozdz 294.
Data aktualizacji: 04.10.2010 aktualizacja przez : Linda J. Vorvick, M D, Dyrektor Medyczny Medex Northwest Division Studiów Asystent lekarza, University of Washington School of Medicine. Również : Kevin Berman, M D, Ph D, Atlanta Center for Disease Dermatologicznej. Ocenia dostarczone przez Veri Med Sieci Healthcare. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M., Inc.
.Dowiedz się więcej:
apteka internetowa kiedy będziesz mógł.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: