Alkoholizm i nadużywanie alkoholu

Alkoholizm ( uzależnienie od alkoholu ) i nadużywanie alkoholu to dwie różne formy picia problemowego.
Alkoholizm jest, gdy masz objawy fizyczne uzależnienie od alkoholu i nadal pić, pomimo problemów ze zdrowiem fizycznym, zdrowie psychiczne, i spraw społecznych, rodziny, lub obowiązków służbowych. Alkohol może kontrolować swoje życie i relacje. Nadużywanie alkoholu jest, gdy picie prowadzi do problemów, ale nie fizyczne uzależnienie. Przyczyny Nie jest znana przyczyna nadużywania alkoholu czy alkoholizm. Badania sugerują, że niektóre geny mogą zwiększyć ryzyko alkoholizmu, ale które geny i jak one działają, nie są znane.
Jak dużo pijesz może wpływać na swoje szanse z uzależnienia. Ci, na ryzyko rozwoju alkoholizmu to:
Mężczyźni, którzy mają 15 lub więcej drinków week Women którzy mają 12 lub ​​więcej drinkówweek Anyone który ma pięć lub więcej drinków przy jednej okazji co najmniej raz tygodni Jeden drink definiuje się jako.
mieć zwiększone ryzyko uzależnienia od alkoholu, jeśli masz rodzica z alkoholizmem.
Możesz również być bardziej skłonni do nadużywania alkoholu lub uzależnienie się od przypadku:
Czymłodych dorosłych w ramach wzajemnej pressure Have depresję, zaburzenie dwubiegunowe, zaburzenia lękowe lub schizophrenia Have łatwy dostęp do alcohol Have niskie poczucie. Około 1 z 6 osób w Stanach Zjednoczonych ma problem z piciem. Symptomy Osoby którzy alkoholizm lub nadużywanie alkoholu często : Kontynuuj, aby pić, nawet jeśli zdrowie, praca, czy rodzina jest harmed Drink alone Become przemocy, gdy drinking Become wrogie pytany o drinking Are nie stanie kontrolować picia.
Poniższe pytania są wykorzystywane przez National Institute on Alkoholizm i Alkoholizm na ekranie dla nadużywania alkoholu lub uzależnienia :
Czy kiedykolwiek jeździć kiedy piłeś Czy trzeba pić więcej niż. Nazywa się to abstynencji. Silna sieć społeczną i wsparcie rodziny są ważne w osiąganiu tego celu.
Kompletnie zatrzymanie i unikanie alkoholu jest trudne dla wielu osób z alkoholizmem. Nie będzie wtedy, gdy trudno. Należy dążyć do unikania picia, tak długo, jak to możliwe.
Niektórzy ludzie, którzy nadużywają alkoholu mogą być w stanie po prostu zmniejszyć ilość piją. Nazywa się to picie z umiarem. Jeśli ta metoda nie działa, należy spróbować rzucić picie całkowicie.
Decydując się na Q U I T
Wiele osób z problemami alkoholowymi nie rozpoznają, gdy ich picie wymyka się z rąk.
idealne podejście do leczenia jest pomocosób sobie sprawę, ile ich zastosowanie alkohol szkodzi ich życia i wokół nich. Studia okazać, że więcej ludzi z problemami alkoholowymi zdecydować się na leczenie, gdy członkowie ich rodzin lub pracodawców są uczciwi z nimi o ich obawy i spróbować pomóc im zobaczyć, że picie jest uniemożliwienie im osiągnięcie swoich celów.
Wycofanie od alkoholu najlepiej jest wykonywać w kontrolowany, ustawienie nadzorowanego. Komplikacje z odstąpienia może być zagrożeniem życia. Aby uzyskać więcej informacji, patrz: wycofanie alkoholu
Twój lekarz powinien nakazać badania krwi i moczu, aby sprawdzić, problemami zdrowotnymi, które są powszechne u osób nadużywających alkoholu. długofalowe wsparcie
odzyskiwania alkoholu lub programy wsparcia mogą pomóc przestać pić całkowicie. Programy te oferują zwykle :
poradnictwa i terapii w celu omówienia alkoholizm i jego skutki i jak kontrolować swoje myśli i behaviors Mental zdrowia support Medical opieki może być traktowane w specjalny centrum odzysku ( stacjonarna ), lub może uczestniczyć. Leki są czasem przepisywane uniemożliwić znowu pić. Akamprosat jestlekiem, który okazał się do niższych nawrotu osób uzależnionych od alkoholu są. Disulfiram ( Antabuse ) powoduje bardzo nieprzyjemne skutki uboczne, jeśli pijesz nawet niewielkiej ilości alkoholu w ciągu 2 tygodni po zażyciu narkotyku. Naltrexone ( Vivitrol ) zmniejsza łaknienie alkoholu. Jest on dostępny w formie zastrzyków. Nie możesz brać te leki, jeśli jesteś w ciąży lub mają pewne choroby. Leki są często używane w długotrwałym leczeniu z doradztwa lub grup wsparcia.
Depresja lub inny nastrój lub zaburzenia lękowe mogą być zauważone po rzuceniu picia. Powinny one być traktowane szybko.
Ważne jest, że pacjent posiada salon sytuację, że popiera ich potrzebę unikania alkoholu. Niektóre programy oferują opcji mieszkaniowych dla osób z nadużywania alkoholu lub alkohol. Wsparcie Grupy Grupy wsparcia są dostępne, aby pomóc ludziom, którzy mają do czynienia z alkoholizmem. A N O N Y M O U S alkoholików ( A A) Anonimowy Alkoholików ( A A) jestsamopomoc grupa powracających do zdrowia alkoholików, który oferuje wsparcie emocjonalne i konkretne kroki dla osób wychodzących z uzależnienia od alkoholu. Program jest powszechnie nazywany\. Istnieją lokalne oddziały w całych Stanach Zjednoczonych.
A A oferuje pomoc 24 godziny na dobę i naucza, że ​​jest to możliwe do udziału w społecznych funkcji bez picia.
Al- Anon
Członkowie rodziny osoby z problemem nadużywania alkoholu często potrzebują porad. Al- Anon jestgrupa wsparcia dla partnerów i innych osób, które zostały dotknięte przez cudzego alkoholizmu.
Alateen zapewnia wsparcie dla nastoletnich dzieci osób z alkoholizmem.
Inne grupy P O M O C
Kilka innych grup wsparcia są dostępne.
Smart Recovery uczy musisz zmienić swoje myśli i zachowań, aby pomóc ludziom z alkoholizmu odzyskać. Life Ring odzysku i S O S dwa niereligijne programy, które oferują wsparcie dla osób z nadużywaniem alkoholu. Kobiety dla trzeźwości jestgrupy samopomocy tylko dla kobiet. Zarządzanie Umiar jestprogram dla tych, którzy chcą zmniejszyć ile piją. Zaleca abstynencję dla ludzi, którzy nie mogą robić tego. Zobacz także: Alkoholizm – grupa wsparcia
Outlook ( Prognoza ) Jak dobrzeosoba z nadużywaniem alkoholu lub alkohol nie zależy od tego, czy mogą one przestać pić.
Alkoholizm są poważne zmiany społeczne, gospodarcze i problem zdrowia publicznego. Drinking problem może wpływać na każdą część życia człowieka. Jeśli masz problemy z alkoholem, abstynencja może pomóc w poprawie zdrowia psychicznego i fizycznego i ewentualnie swoje relacje. Programy leczenia może pomóc rzucić. Jednak znowu pić po zabiegu jest powszechne. Ważne jest, aby mieć dobry system wsparcia.
Możliwa Powikłania Alkoholizm i nadużywanie alkoholu może zwiększyć ryzyko wielu problemów zdrowotnych, w tym:
Krwawienie w tract Brain pokarmowego komórki zaburzenia damage Brain nazywa Wernickego- Korsakowa syndrome Cancer przełyku, wątroby, jelita grubego i.
Picie alkoholu podczas ciąży może prowadzić do poważnych wad wrodzonych u dziecka. Zobacz: Fetal Alcohol Syndrome Kiedy należy skontaktować się z lekarzem specjalistą Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej lub skontaktować się z lokalnym numerem alarmowym (np. 911), jeżeli:
Ty lub ktoś kogo znasz ma uzależnienie od alkoholu i rozwija się ciężka. Alternatywne nazwy uzależnienia od alkoholu, nadużywanie alkoholu, picie problem, problem z alkoholem Referencje Kleber H D, Weiss R D, Anton R F Jr., George T P, Greenfield S F Kosten T R i in. Grupa Robocza na zaburzenia związane z używaniem substancji; American Psychiatric Association; Komitet Sterujący ds. Wytycznych Postępowania. Leczenie pacjentów z zaburzeniami z używaniem substancji psychoaktywnych, wydanie drugie. Am J Psychiatry.2007 ; 164:5-123.
W klinice. Używanie alkoholu. Ann Intern Med.2009 Mar 3, 150 ( 5 ):
O’ Connor P G. Nadużywanie alkoholu i uzależnienie. In: Goldman L, Ausiello D, red.. Cecil Medicine.23-cia ed. Philadelphia, Pa: Saunders Elsevier, 2007 : rozdz 31.
Schuckit M A. Alkohol użytku Zaburzenia.lancet.2009 ; 373:492-501.
Data aktualizacji: 20.03.2011 Zaktualizowano przez: David Zieve, M D, M H A, Dyrektor Medyczny,. D.. M., Inc., David C. Dugdale, I I I, M D, profesor medycyny, Wydział Medycyny Ogólnej, Department of Medicine, University of Washington School of Medicine.
.Dowiedz się na ten temat:
układ nerwowy teraz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: