Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne

Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne jest zaburzenie lękowe, w którym ludzie mają niechcianych i powtarzających się myśli, uczucia, pomysły, odczucia ( obsesje ) lub zachowań, które sprawiają, że czują napędzany coś zrobić ( przymus ).
Częstoosoba wykonuje zachowań, aby pozbyć się obsesyjnych myśli, ale to tylko daje chwilową ulgę. Nie wykonując obsesyjne rytuały mogą spowodować wielki niepokój.
Przyczyny Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne ( O C D) jest bardziej powszechne, niż sądzono. Większość ludzi, którzy wykazują objawy rozwijają się przez 30 lat.
Istnieje kilka teorii na temat przyczyny O C D, ale nigdy nie zostały potwierdzone. Niektóre doniesienia związane O C D udać obrażeń i infekcji. Niektóre badania wykazały, że istnieje w mózgu pacjentów z zaburzenia O C D, ale dalsze badania.
Około 20% osób z nerwicą natręctw mają tiki, co sugerujestan może być związany zespół Tourette’a. Jednakże, ten link nie jest jasne.
Symptoms Obsessions lub kompulsywne, które nie są ze względu na chorobę lub medycznej use Obsessions narkotyków lub kompulsywne, które powodują poważne cierpienie lub zakłócać codziennego życia Istnieje wiele rodzajów obsesji i kompulsji. Przykłady to: Sprawdzanie i ponowną kontrolę działania (takie jak obracanie się światła i zamykania drzwi ) Nadmierne counting Excessive strach zarazkówprzymus kilkakrotnie umyć ręce, aby odpędzić infekcjiosoba zwykle uznaje, żezachowanie jest. Egzaminy i Testy Twój własny opis zachowania może pomóc zdiagnozować chorobę. Fizykalne może wykluczyć fizyczne przyczyny ipsychiatryczna ocena może wykluczyć inne zaburzenia psychiczne. Kwestionariusze , takie jak Yale – Brown Obsessive Compulsive Scale ( Y B O C S ), mogą pomóc w diagnozowaniu O C D i śledzenie postępów leczenia.
Leczenie O C D jest leczona leki i terapie. pierwszy lek zwykle uważane jesttypu nazywaprzeciwdepresyjny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny ( S S R I ). Te leki to:
Citalopram ( Celexa ) Fluoksetyna ( Prozac) fluwoksamina ( Luvox ) paroksetyny ( Paxil) sertraliny ( Zoloft) Jeśli S S R I nie działa,lekarz może przepisać starszego typu o nazwietrójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne. Klomipramina jest T C A, i jest najstarszym lekiem na O C D. To zwykle działa lepiej niż leki przeciwdepresyjne z grupy S S R I w leczeniu stanu chorobowego, ale może mieć nieprzyjemne skutki uboczne, w tym:
Trudność począwszy urination Drop ciśnienia tętniczego krwi, gdy pacjent wstaje z siedzącej position Dry mouth Sleepiness W niektórych przypadkach, S S R I i klomipramina. Inne leki, takie jak niskie dawki ( tym nietypowych neuroleptyków, risperidonu, olanzapiny, kwetiapiny lub zyprazydonu ) okazały się przydatne. Benzodiazepiny mogą oferować pewne ulgi od lęku, ale generalnie są one używane tylko z zabiegów bardziej wiarygodnych.
behawioralnej ( C B T ) okazała się być najbardziej efektywnym rodzajem psychoterapii tego zaburzenia. Pacjent jest narażony wielokrotnie do sytuacji, która powoduje obsesyjne myśli i uczy się stopniowo znieść niepokoju i oprzeć się pokusie, aby wykonać przymus. Lekarstwa i wraz C B T uważa się lepiej niż sam albo leczenia w zmniejszaniu objawów.
Psychoterapia może być również stosowany do: Zapewnienie efektywnych sposobów redukcji stress Reduce anxiety Resolve wewnętrzną conflicts Outlook (prognoza ) O C D jestdługotrwałym ( przewlekłym) choroby z okresami ciężkich objawów, po których następuje. Jednakzupełnie bezobjawowo okres jest nietypowy. Większość osób, pomimo leczenia.
Możliwe powikłania długoterminowe powikłania O C D zrobić z rodzajem obsesji lub kompulsywne. Na przykład, stała mycia rąk może spowodować przerwanie ciągłości skóry. Jednak zwykle nie O C D postęp w innej choroby. Kiedy należy skontaktować się z lekarzem specjalistą Połącz spotkanie z lekarzem, jeśli objawy zakłócać codziennego życia, pracy czy relacje.
Zapobieganie Nie jest znana profilaktyka tej choroby.
Alternative Names nerwicy obsesyjno-kompulsyjne, O C D Referencje Blais M A, Smallwood P, Groves J E, Rivas – Vazquez R A. Osobowość i zaburzenia osobowości. W: Stern T A, Rosenbaum J F, Fava M, Biederman J, Rauch S L, eds. Massachusetts General Hospital Comprehensive Clinical Psychiatry.1 wyd. Philadelphia, Pa: Mosby Elsevier, 2008 : rozdz 39.
Feinstein R E, de Gruy F V I I I. Trudne pacjentów: zaburzenia osobowości i skargi somatyczne. In: Rakel R E, ed. Podręcznik Medycyny Rodzinnej.8-sza ed. Philadelphia, Pa: Saunders Elsevier, 2011 : rozdz 46.
Koran L M, Hanna G L, Hollander E, Nestadt G, Simpson H B i wsp.. Wytyczne praktyki w leczeniu pacjentów z zaburzeniami obsesyjno- kompulsywne. Am J Psychiatry.2007 ; 164:5-53.
Stein D J, Denys D, Gloster A T i wsp.. Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne : problemy diagnostyczne i leczenie. Psychiatry Clin Północnej Am.2009 ; 32:665-685.
Data aktualizacji: 07.03.2012 aktualizacja przez : Fred K. Berger, M D, Uzależnienie i Forensic Psychiatra, Scripps Memorial Hospital, La Jolla, Kalifornia. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M. Health Solutions, Ebix, Inc.
.Dowiedz się więcej:
mocne kości w wolnej chwili.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: