Dalekowzroczność starcza

Presbyopia jestchorobą, w którejsoczewka oka traci zdolność do skupienia się, co sprawia, że trudno jest zobaczyć obiekty z bliska.
Przyczyny młodego okasoczewka musi zmienić swoją długość lub kształt skupić się na obiektach, które są blisko. Zdolność do zmiany kształtu obiektywu nazywaelastyczność obiektywu. Elastyczność ta jest powoli utracone wraz z wiekiem. Wynik jestpowolny spadek zdolności oka skoncentrować na pobliskich obiektów. Ludzie zazwyczaj zauważyć stan na około 45 lat, kiedy zdają sobie sprawę, że muszą trzymać materiały do czytania dalej, aby skupić się na nich. Presbyopia jest naturalną częścią procesu starzenia się i dotyczy to wszystkich.
Symptoms Decreased koncentrując zdolność do obiektów w pobliżu\n. Testy mogą obejmować:
Badanie retina Muscle test Refraction integralności test Slit lampą test Visual acuity Treatment Nie ma lekarstwa na starczowzroczność, ale to może być korygowane z okularów lub soczewek kontaktowych. W niektórych przypadkach, dodanie do istniejącego dwuogniskowe recepty obiektywu wystarczy. Jako zdolność do skupienia się bliskie pogarsza,dwuogniskowe recepta musi być wzmocnione.
W wieku około 65, oczy mają zwykle stracił większość potrzebnej elastyczności skupić bliska. Jednakże, nadal można odczytać z pomocą prawego recepty. Mimo to może się okazać, że trzeba trzymać materiałów do czytania dalej, i może trzeba większy druk i więcej światła, w którym, aby przeczytać. Ludzie którzy nie potrzebują okularów do widzenia na odległość może wystarczy pół szklanki lub okularów do czytania. Ludzie którzy krótkowzroczny może być w stanie zdjąć okulary odległość do zapoznania.
Dzięki zastosowaniu soczewek kontaktowych, niektórzy ludzie wybierają do rozwiązania jedno oko za oko koło i jeden dla dalekiego widzenia. To się nazywa \.
Czasami monovision może być wywołany przez laserowej korekcji wzroku. Istnieją również dwuogniskowe soczewki kontaktowe, które można usunąć za widzenie zarówno blisko i daleko w obu oczach. Nowe zabiegi chirurgiczne mogą także dostarczać rozwiązania dla osób, które nie chcą nosić okulary lub kontakty.
Outlook ( Prognoza ) Vision można skorygować za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych.
Możliwa Powikłania Jeśli nie zostanie rozwiązany, trudności wizja, która pogarsza się w czasie może spowodować problemy z jazdy, stylu życia lub pracy. Kiedy należy skontaktować się z lekarzem specjalistą Zadzwoń z lekarzem lub okulisty jeśli masz zmęczenie oczu lub mniej w stanie skupić się na bliskich obiektach.
Zapobieganie Nie ma sprawdzonej metody zapobiegania prezbiopii. Referencje Donahue S P. Presbyopia i utratą mieszkania. In: Yanoff M, Düker J S, red..okulistyka.3 wyd. St. Louis, Mo: Mosby Elsevier, 2008 : rozdz 9.2.
Crouch E R, Crouch E R, Grant T R.okulistyka. In: Rakel R E, ed. Podręcznik Medycyny Rodzinnej.8-sza ed. Philadelphia, Pa: Saunders Elsevier, 2011 : rozdz 41.
Menassa N, Montaż A Auffarth Gu, Holzer M P. Wizualne rezultaty i zmiany rogówki po intrastromal laserowej korekcji femtosekundowego z prezbiopii. J Cataract Refract Surg 2012 ; 38 : 765-773.
Data aktualizacji: 02.06.2012 aktualizacja przez : Linda J. Vorvick, M D, dyrektor medyczny i dyrektor Dydaktyczno Curriculum, Northwest Division Medex Studiów Asystent lekarza, Zakład Medycyny Rodzinnej, U W Medycyna, School of Medicine, University of Washington. Franklin W. Lusby, M D, okulista, Lusby Vision Institute, La Jolla, Kalifornia. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M. Health Solutions, Ebix, Inc.
.Poczytaj także:
tabletki na stawy w wolnej chwili.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: