Stożka rogówki

Stożka rogówki jest degeneracja struktury rogówki. Rogówka jestjasne tkanki obejmujące przed okiem. kształtu rogówki powoli zmiany od normalnej okrągłej do stożka.
Przyczynyprzyczyna nie jest znana, aleskłonność do powstawania stożka rogówki jest prawdopodobnie obecny od urodzenia. Uważa się, że stożka rogówki obejmować wady kolagenu,tkanek, które składają się w większości z rogówki.
Niektórzy badacze uważają, że alergia i tarcie oczu może odgrywać rolę.
Ponadto, istniejezwiązek między stożka rogówki, zespołu Downa.
Objawy Najwcześniejszym objawem jest subtelne zaburzenia widzenia, które nie mogą zostać usunięte z okularami.( Vision może się wyrównać do 20 /20 z gazem, sztywnych przepuszczalnych soczewek.)
Większość ludzi, którzy rozwijają stożka rogówki zacząć krótkowidzem. Krótkowzroczność skłania się gorzej z czasem. Egzaminy i stożka rogówki Testy często odkryte w okresie dojrzewania. Jest z reguły z rozpoznaniem lampą szczelinową badania rogówki. Najbardziej dokładne badanie nazywa topografia rogówki, który tworzy mapę krzywej rogówki. Gdy jest zaawansowane stożka rogówki,rogówki będzie cieńsze punktu stożka. To może być mierzona przy bezbolesne badanie zwane pachymetrii.
lecznicze Soczewki są głównym leczenie większości pacjentów z stożka rogówki. Ciężkie przypadki mogą wymagać przeszczepu rogówki w ostateczności.
Następujące nowe technologie mogą opóźnić lub zapobiec konieczności przeszczepu rogówki : Korzystanie z energii o wysokiej częstotliwości radiowej lub implant rogówki nazwie intracorneal segmenty pierścienia, kształt rogówki może być zmieniony tak, że wizja. Eksperymentalne leczenie nazywa rogówki sieciowanie, który wkrótce będzie dostępny, powodujerogówka się twardy i zatrzymuje stan z coraz gorzej. Rogówka może być przekształcony w laserowej korekcji wzroku. Outlook ( Prognoza ) W większości przypadków wizji mogą być skorygowane o sztywnych gazu przepuszczalnych soczewek kontaktowych.
Jeśli przeszczep rogówki jest potrzebne, wyniki są zwykle dobre. Okres zwrotu może być długa, a pacjenci często nadal potrzebują soczewek kontaktowych. Powikłania Możliwe Jestryzyka odrzucenia po transplantacji rogówki, ale ryzyko jest znacznie niższe niż w przypadku innych przeszczepów narządów.
Pacjenci nawet wątpliwych stożka rogówki nie powinny mieć korekcja wzroku laserem. Topografia rogówki odbywa się przed laserowej korekcji wzroku w celu wykluczenia osób z tą chorobą. Kiedy skontaktować się z lekarzem specjalistą młodych osób, których wzrok nie może zostać skorygowana do 20/20 z okulary powinny być oceniane przez lekarza oka doświadczenie z stożka rogówki.
Zapobieganie Brak środki zapobiegawcze. Niektórzy specjaliści uważają, że u pacjentów z stożka powinien mieć ich alergie oczu agresywnie leczone i należy poinstruować, aby nie pocierać oczy. Referencje Jain A, Paulus Y M, Cockerham G C, Kenyon K R. Stożka rogówki i inne zaburzenia rogówki Niezapalne przerzedzenie. W: Tasman W, Jaeger E A, eds. Duane w Okulistyka.19-gie ed. Philadelphia, Pa: Lippincott Williams \u0026 Wilkins, 2009 : rozdz 16 C.
Sugar J, Wadia H P. Stożka rogówki i inne ectasias. In: Yanoff M, Düker J S, red..okulistyka.3 wyd. St. Louis, Mo: Mosby Elsevier, 2008 : rozdz 4.18.
Data aktualizacji: 28.07.2010 aktualizacja przez : Linda J.vorvick, M D, Dyrektor Medyczny Medex Northwest Division Studiów Asystent lekarza, University of Washington School of Medicine, a Franklin W. Lusby, M D, okulista, Lusby Vision Institute, La Jolla, Kalifornia. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M., Inc.
.Naucz się czegoś jeszcze:
leki na sen w wolnej chwili.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: