Zarośnięcie zastawki trójdzielnej

Trójdzielnej Atrezja jestrodzaj choroby serca, które występuje przy urodzeniu (wrodzone serca ), w której zastawki trójdzielnej serca brakuje lub nienormalnie opracowany. Wada blokuje przepływ krwi z prawego przedsionka do prawej komory.
Przyczyny atrezji trójdzielnej jest rzadką formą wrodzoną wadą serca, która dotyka około 5 na 100.000 żywych urodzeń. Dwudziestu procent pacjentów z tym warunkiem również innymi problemami serca. Normalnie, krew przepływa z ciała do prawego przedsionka, następnie przez trójdzielnej do prawej komory serca i do płuc. Jeślitrójdzielną nie otworzyć,krew nie może płynąć z prawego przedsionka do prawej komory. Krew ostatecznie nie może przedostać się do płuc, gdzie trzeba iść odebrać tlen ( zostają utlenione ).
Objawy\n . Niebieskawy skóra jest obecna od urodzenia. Szmery w sercu jest często obecny przy narodzinach i może wzrosnąć w ciągu kilku miesięcy głośności. Testy mogą być następujące :
E C G Echocardiogram Chest x- ray Cardiac catheterization M R I serca\n . Maszyna oddechowe ( respirator ), może być konieczne, aby pomóc dziecku oddychać. Lek o nazwie prostaglandyny E1 jest używany do utrzymywania na krążenie krwi w płucach.
warunek zawsze wymaga operacji. Jeśli serce nie jest w stanie pompować wystarczającej ilości krwi się do płuc i reszty ciała, pierwsza operacja zwykle następuje w ciągu kilku pierwszych dni życia. W tej procedurze,dodaje się sztuczne zastawki zachować przepływ krwi do płuc. W niektórych przypadkach, ten pierwszy i nie jest konieczna operacja.
Następnie,dziecko zazwyczaj wraca do domu. Dziecko będzie trzeba podjąć jedno lub więcej codziennie leki i być ściśle przestrzegane przez kardiologa dziecięcego, który zadecyduje, kiedydrugi etap zabiegu należy zrobić. I I Etap operacji nazywabocznikowy lub Hemifontan Procedura Glenn. Ta procedura łączy połowę żył prowadzących niebieski krew z górnej części korpusu bezpośrednio do tętnicy płucnej. Operacja jest zwykle robi, gdy dziecko jest między 4 – 6 miesięcy.
W stadium I i I I,dziecko może nadal wyglądać niebieski ( sine ).
Etap I I I,ostatni etap, nazywany jestprocedura Fontan. Reszta żył prowadzących niebieski krew z organizmu są połączone bezpośrednio do tętnicy płucnej prowadzących do płuc. Lewa komora teraz ma tylko pompować do ciała, nie płuca. Zabieg ten przeprowadza się zwykle, gdy dziecko ma 18 miesięcy do 3 lat. Po tym ostatnim etapie,nie jest dla dziecka niebieska.
Outlook ( Prognoza ) Zazwyczaj operacja poprawi stan.
Możliwa Complications Irregular, szybki rytm serca (arytmie) przewlekła biegunka (z choroby zwanej białka utraty enteropatia ) Heart failure Fluid w jamie brzusznej ( wodobrzusze ) i płuc ( wysięk opłucnowy) Zablokowanie sztucznych shunt Strokes i innego układu nerwowego complications Sudden. Nazwy alternatywne Tri Atrezja Referencje Webb G D, Smallhorn J F, Therrien J, Redington. Wrodzone wady serca. In: Bonow R O, Mann D L, Zipes D P, Libby P, eds. Choroba Braunwald Heart: Textbook of Cardiovascular Medicine, 9. ed. Philadelphia, Pa: Saunders Elsevier, 2011 : rozdz 65.
Data aktualizacji: 01.12.2011 aktualizacja przez : Kurt R. Schumacher, M D, kardiologii dziecięcej, University of Michigan Wrodzona Center Heart, Ann Arbor, M I. Ocenia dostarczone przez Veri Med Sieci Healthcare. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M., Inc.
.Doczytaj tutaj więcej:
serce teraz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: