Cukrzyca i choroby oczu

Retinopatia cukrzycowa to uszkodzenie siatkówki oka, które występuje z cukrzycą długoterminowej.
Zobacz także: Typ 1 diabetes Type 2 diabetes Causes retinopatia cukrzycowa jest spowodowane przez uszkodzenia naczyń krwionośnych w siatkówce. Siatkówki jest tkankę tyłu wewnętrznej oka. Zmienia się światło i obrazy, które dostają się do oka na sygnały nerwowe, które są wysyłane do mózgu.
Obejrzyj ten film na temat : Cukrzyca – retinal warunki \n. Osoby z cukrzycą typu 1 i cukrzycy typu 2 na ryzyko tej choroby.
uwzględniając poważniejsze cukrzycy na dłuższy okres czasu zwiększa szanse na retinopatię. Retinopatia jest również bardziej prawdopodobne wcześniej i być bardziej nasilone, jeśli cukrzyca jest źle kontrolowana.
Prawie każdy, kto miał cukrzycę dłużej niż 30 lat będzie wykazywać objawy retinopatii cukrzycowej.
Objawy Najczęściej, retinopatia cukrzycowa nie ma objawów, ażuszkodzenie wzroku jest ciężka. Symptomy retinopatii cukrzycowej należą:
Niewyraźne widzenie i powolna utrata wzroku nad time Floaters Shadows lub brakujących obszarów vision Trouble widząc w noc Wiele osób z wczesnej retinopatii cukrzycowej nie mieć żadnych objawów przed poważnych krwawień występuje w. Dlatego każdy z cukrzycą powinny mieć regularne egzaminy oczu. Egzaminy i Testylekarz może zdiagnozować retinopatię cukrzycową przez rozszerzanie swoich uczniów z kropli do oczu, a następnie ostrożnie bada siatkówki. Fotografia siatkówki lub angiografia fluoresceiny test może być również używane.
Jeśli masz nonproliferative retinopatia cukrzycowa, Twój lekarz może zobaczyć : Naczynia krwionośne w oku, które są większe w niektórych miejscach (tzw. mikrotętniaki ) naczyń krwionośnych, które są kwoty blocked Small krwawienia ( retinal. Jednak powinny one być ściśle przestrzegane przez lekarza okulistę, który jest przeszkolony w leczeniu retinopatii cukrzycowej.
Leczenie zwykle nie odwrócić szkody, które już nastąpiło. Jednakże, może pomóc zachować chorobę z coraz gorzej. Gdy lekarz oko zauważy nowych naczyń krwionośnych rosnących w siatkówce ( neowaskularyzacja ) lub wystąpienia obrzęku plamki żółtej, leczenie jest zwykle potrzebne.
Kilka procedur lub gabinety sągłównym leczenia retinopatii cukrzycowej.
laserowa operacja oka tworzy małe oparzenia w siatkówce, gdzie są nieprawidłowe naczynia krwionośne. Proces ten nazywany jest fotokoagulacja. Jest on używany do utrzymania statków z wycieku lub pozbyć się nieprawidłowych, statków niestabilnych. fotokoagulacja ogniskowej lasera jest stosowany w leczeniu obrzęku plamki. Leczenie laserem Scatter lub panretinal fotokoagulacja traktuje duży obszar siatkówki. Często co najmniej dwa są konieczne sesje. zabieg witrektomii nazywany jest stosowany, gdy nie jest krwawienie ( krwotok) w oko. Może być również stosowany do naprawy odwarstwienie. Leki uniemożliwiające nieprawidłowych naczyń krwionośnych, od uprawy i kortykosteroidy wstrzyknięto do gałki ocznej są badane jako nowych metod leczenia retinopatii cukrzycowej.
Jeśli nie możesz zobaczyć również:
Upewnij się, że Twój dom jest bezpieczny, więc nie fall Organize domu, dzięki czemu można łatwo znaleźć to, czego need Get pomaga upewnić się, że pacjent przyjmuje leki prawidłowo \u003c.cukrzyca.org
Diabetes National Clearinghouse Informacje – http://www.cukrzyca. N I D D K. N I H.gov
Zapobieganie ślepota America – http://www.preventblindness.org
Outlook ( Prognoza ) Możesz poprawić swoje wyniki, utrzymując dobrą kontrolę cukru we krwi i ciśnienie krwi. Zabiegi może zmniejszyć utratę wzroku. Nie leczy retinopatię cukrzycową lub odwrócić zmiany, które już zaszły.
Po retinopatia proliferacyjna występuje, zawsze jestryzyko krwawienia. Musisz być regularnie monitorowane, a może potrzebujesz więcej leczenia. Możliwe powikłania Inne problemy, które mogą rozwijać to:
Cataracts Glaucoma – zwiększone ciśnienie w oku, która może prowadzić do obrzęków blindness Macular – jeśli dostanie się do obszaru siatkówki, która zapewnia ostre widzenie prosto.
Zadzwoń do lekarza, jeśli któryś z poniższych objawów, są nowe lub są coraz gorsze:
Nie widać dobrze w słabym świetle. Masz martwe. Masz podwójne widzenie (widać dwie rzeczy, gdy jest tylko jeden). Twoja wizja jest mętny lub niewyraźne i nie można skupić się. Odczuwasz ból w jednej z twoich oczu. Masz bóle głowy. Widać plamy pływające w twoich oczach. Nie można zobaczyć rzeczy na boku pola widzenia. Widać cienie. Tight Zapobieganie kontrola poziomu cukru we krwi, ciśnienia krwi i cholesterolu jest bardzo ważne dla zapobiegania retinopatii.
Nie pali. Jeśli potrzebujesz pomocy w rzuceniu palenia, należy poprosić lekarza lub pielęgniarkę.
Możesz nie wiedzieć, nie ma żadnych uszkodzeń oczu, dopóki problem nie jest bardzo źle. Lekarz może złapać problemy na początku, jeśli masz regularne egzaminy. Musisz zobaczyć okulisty, który został przeszkolony w leczeniu retinopatii cukrzycowej.
Begin konieczności badaniom okulistycznym w następujący sposób przez lekarza oka specjalisty w leczeniu retinopatii cukrzycowej : Dzieci starsze niż 10 lat, które miały cukrzycę za 3 – 5 lat lub more Adults i młodzież z cukrzycą typu 2. Jeśli rozpoczęciem nowego programu ćwiczeń lub planuje zajść w ciążę, mają oczy zbadane. Uniknąć oporu lub wysokiej wpływ ćwiczeń, które mogą szczepu już osłabionych naczyń krwionośnych w oczach.
Jeśli jesteś niskiego ryzyka, być może trzeba obserwacji egzaminów tylko co 2 – 3 lata. Egzamin oko powinno obejmować rozszerzenie, aby sprawdzić objawów schorzeń siatkówki ( retinopatia).
Alternatywne Nazwy Retinopatia – cukrzycę ; Photocoagulation – siatkówka, retinopatia cukrzycowa Referencje American Diabetes Association. Standardy opieki medycznej w cukrzycy – 2011. Diabetes Care.2011 Jan ; 34 Suppl 1 : S11 -61.
O’ Doherty M, Dooley I Dwyer Hickey – M. Interwencje cukrzycowej obrzęku plamki :systematyczny przegląd piśmiennictwa. Br J Opthalmol.2008 ; 92:1581-1590.
retinopatia cukrzycowa Clinical Research Network ( D R C R.net), Beck R W, Edwards A R, Aiello L P, Bressler N M, Ferris F, Glassman A R i wsp.. Trzy lata obserwacji randomizowanym badaniu porównującym ogniskowej / grid fotokoagulacji i ciała szklistego Triamcinolone dla cukrzycowym obrzękiem plamki. Arch Ophthalmol.2009 ; 127:245-251.
Data aktualizacji: 03.01.2012 Zaktualizował:. D.. M. Redakcja : David Zieve, M D, M H A i David R. Eltz. Wcześniej sprawdzany przez Ari S. Eckman, M D, Chief, Divisiopn Endokrynologii, Diabetes and Metabolism, Trinitas Regional Medical Center, Elizabeth, N J. Ocenia dostarczone przez Veri Med Healthcare Network ( 28.06.2011 ).
.Doczytaj tutaj więcej:
leki na serce jeśli zechcesz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: