Hallervorden – Spatz choroba

Hallervorden – Spatz choroba jest zaburzeniem ruchu, który jest przekazywany w rodzinach ( dziedziczone).
Przyczyny Hallervorden – Spatz Choroba zazwyczaj rozpoczyna się w dzieciństwie.
Większość przypadków Hallervorden – Spatz chorobę z powodu defektu w genie sprawia, że ​​białko o nazwie pantotenian kinazę 2. Pacjenci z tym defektem genetycznym mają gromadzeniu żelaza w częściach mózgu. Symptoms Dementia Involuntary skurcze mięśni ( dystonia) Ruch problems Muscle rigidity Seizures Spasticity Tremor Vision changes Weakness Writhing movements Exams i Testy Lekarz przeprowadzi badanie lekarskie i zadawania pytań o historię choroby pacjenta. Ważne jest, aby uzyskać pełną historię medyczną i rodziny, ponieważchoroba może w rodzinach.
badanie neurologiczne pokaże : Nieprawidłowe postawy i movements Muscle rigidity Tremors Weakness testy genetyczne mogą szukać wadliwego genu, który powoduje choroby. Jednak badanie to nie jest jeszcze dostępna powszechnie. To występuje tylko w niektórych laboratoriach badawczych. Testy takie jak M R I może pomóc wykluczyć inne zaburzenia ruchu i chorób. Leczeniecelem leczenia jest kontrolowanie objawów. Nie ma specyficznego leczenia Hallervorden – Spatz choroby.
Outlook ( Prognoza ) Hallervorden – Spatz gorzej i uszkodzenia nerwów w czasie. Prowadzi to do braku ruchu i często śmierć przez wczesnej dorosłości.
Możliwa Powikłania Leki stosowane w leczeniu objawów może spowodować powikłania. Będąc w stanie poruszać się z powodu choroby może prowadzić do: Blood clots Respiratory infections Skin breakdown When skontaktować się z lekarzem specjalistą Skontaktować się z lekarzem, jeśli dziecko rozwija się : Zwiększona sztywność w ramionach lub problemy legs Increasing na. Nie jest znany sposób, aby zapobiec.
Alternative Names pantotenian kinase -associated neurodegeneracja Referencje Lang. Inne zaburzenia ruchowe. In: Goldman L, Ausiello D, red.. Cecil Medicine.23-cia ed. Philadelphia, Pa: Saunders Elsevier, 2007 : rozdz 434.
Data aktualizacji: 28.09.2010 Zaktualizowano przez: David C. Dugdale, I I I, M D, profesor medycyny, Wydział Medycyny Ogólnej, Department of Medicine, University of Washington School of Medicine, Daniel B. Hoch, dr med., adiunkt Neurologii, Harvard Medical School, Klinika Neurologii, Massachusetts General Hospital. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M., Inc.
.Poczytaj także:
lek na ból brzucha jeśli zechcesz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: